Sony Centeri blogi

Kui tahad telerit liigutada, vali sobiv ekraanialus

Üsna palju on räägitud seinakinnitustest nutiteleritele, aga kui tahad oma telerit ringi liigutada või sobivasse nurka tõsta, siis need alati ei sobi. Suve saabudes võib tekkida tahtmine teler näiteks verandale või lausa terrassile vedada, seda kahekesi tassida pole kuigi mugav. Selleks on olemas hoopis sõbralikumad lahendused – telerialused.

Telerialused või telerijalad aitavad ekraani mugavalt paigutada just sinna, kuhu ise tahad – seina ei pea auke puurima, elutuppa ei pea madalat kummutit ostma. Kui kavatsed telekat ühest ruumist teise nihutada, siis kõige mugavam on ratastel telerijalg, aga kui nii tihti liigutamist ette ei tule, aitab ka lihtsalt laia plaadiga ümberkukkumiskindlast jalast.

Millist jalga valida?

Multibrackets Basic 150 on nelja rattaga telerialus 32-65 tollise diagonaaliga teleritele. Sellel on olemas standardne VESA kinnitus, nii et saab väga lihtsalt ekraani aluse külge kinnitada.

Neljast rattast kaks on piduritega, et teleri kindlalt paigal seisaks. Jala küljes on ka kaks riiul kas ribakõlari, kaamera, DVD mängija või mõne muu seadme jaoks. Üks riiul on üleval ekraani kohal (kui pead videokonverentse, siis saad sinna tõsta näiteks videokaamera), teine allpool, näiteks Blu-Ray pleieri jaoks.

See telerijalg on ideaalne näiteks koosoleku- ja konverentsiruumides, kuid miks mitte ka mõnes toas või puhkeruumis, kus vaja ekraani asukohta teinekord sättida.

Alusplaadiga telerijalg.

Kui rattad tunduvad liiga kontorihõngulised, võid koju hankida ka alusplaadiga ühe stiilse tugijalaga telerialuse – näiteks sellise, mille kõrgus on kuni 180 cm.

Tõeliselt suure ja raske ekraani jaoks on olemas kuni 130 kg kandev lai alus, mille külge saab kruvida ka koosoleku- ja esitlusruumi tarbeks näiteks sülearvutiriiuli.

Kui need eelnevad tundusid liiga kontorimööbli moodi, siis telerijalgasid on ka kodusema disainiga.

Näiteks on Techlink Monolith MN400WSG (avapildil) pähklipuidumustriga paneelidega, klaasist riiuliga ja ümara rõngakujulise tugijalaga, mida saab vaibal vajadusel ka nihutada. Ühest toast teise tassimine on samuti üsna mugav. Teleriekraan käib jala külge standardse VESA kinnitusega.

Põhjamaiselt minimalistliku välimusega Techlink Echo EC130TVB aga sobib kuni 50 kg teleri hoidmiseks tavalisest telerilauast pisut kõrgemal (kuni 130 cm), sest VESA kinnitus on tugijala küljes, mis tõstab vaatekõrguse madalatest riiulitest oluliselt ülespoole. Seda alust saab ka ühes tükis nihutada, kuna ekraan on jalale kinnitatud. Keskel on sahtel, äärtes palju riiuleid nii oma Blu-ray mängija, muusikakeskuse kui muude asjade hoidmiseks.

Telerialuseid ja teisi nutitelerite lisasid saab osta Sony Centeri poodidest ja e-poest. Kohapeal aitavad alati ka meediatoodete spetsialistid, et sobiv valik teha.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.