Kui telefonist tulev muusika kõrva kriibib: kaasaskantav muusikapleier lööb helikvaliteediga

Foto: Sony.

Ilmselt mäletavad paljud legendaarseid Sony Walkman seeria kasettpleiereid ning CD-mängijaid, mis kunagi turul domineerisid. Õigupoolest oli Walkmani kaubamärk lausa sünonüüm kaasaskantavale muusikapleierile. Nüüd saab muusikat kuulata küll igast nutiseadmest, kuid kvaliteeti hindav muusikasõbra jaoks on eraldiseisev muusikapleier siiski pea asendamatu valik.

Muidugi saab nutitelefonis muusika kuulamiseks kasutada mugavaid voogedastuse tehnoloogiaid või laadida sinna hoopis MP3 failide kogu. Sellised lahendused ei lase aga nautida muusikat päris nii, nagu see algselt kõlama loodud oli. Samas on teinekord hea end nutimaailmast ja igal ajahetkel tähelepanu nõudvatest teavitustest ning sõnumitest lahti ühendada ja selle asemel täielikult muusika nautimisele pühenduda.

Seetõttu ongi audiofiili jaoks jätkuvalt hea lahendus just eraldiseisev pleier. Ning loomulikult pole Sony muusikasõpru unustanud ja pakub jätkuvalt laia valikut legendaarset Walkmani kaubamärki kandvaid seadmeid.

Head hinna ja võimaluste suhet pakub näiteks Sony Walkman NW-A105, mille võib esmapilgul tavalise nutitelefoniga segaminigi ajada. 98,9 x 55,9 x 11 mm mõõtudes alumiiniumkorpusega seade on varustatud 3,6 tollise ekraaniga ning töötab levinud Androidi operatsioonisüsteemil.

Foto: Sony.

Olemas on tavalised ühendused ehk Wi-Fi, Bluetooth, lähiväljaside ehk NFC. Arvutiga saab Walkmani pleierit ühendada ka kaabli abil, mille jaoks on seadmel olemas juba standardiks kujunenud USB-C liidese port.

Kui telefonikõnede ja mobiilse andmeside võimaluste puudumine välja arvata, ei erine pleieri kasutamine kuigivõrd tavapärasest Android telefonist. Näiteks saab sellesse Wi-Fi võrku ühendades Google Play poest erinevaid rakendusi laadida. Muusikafailide jaoks on seadmel sisemälu 16GB, millest osa on küll operatsioonisüsteemi poolt juba kasutuses. Suurema muusikakogu olemasolul saab mälumahtu aga hõlpsasti laiendada micro-SDHC või micro-SDXC mälukaarti kasutades.

Vahe tavalise nutiseadmega tuleb aga selgelt välja pleierit sihtotstarbeliselt kasutama hakates. Walkmani muusikapleierid ongi suunatud pigem nõudlikumale kuulajale, kelle jaoks muusika pole taustamüra ning kes valju bassi asemel pigem heli puhtust ja tasakaalustatust hindavad.

Näiteks kasutab pleier Sony täisdigitaalset võimendit S-Master HX, mis helisignaali töötluse täielikult digitaalsena hoiab. Tehnoloogia töötleb suurt hulka suure ribalaiusega heliandmeid täpselt ja vähendab müra ning moonutusi.

Kavalad tehnoloogilised trikid aitavad ka siis, kui juba olemasolev muusikakogu peaks juhuslikult madalama kvaliteediga, näiteks MP3 formaadis olema. Nimelt kasutab NW-A105 tehnoloogiat nimega DSEE HX, mille abil tuvastab pleier parasjagu käimasoleva muusikapala žanri ning proovib muusikat esitada nii, nagu see enne tihendamist kõlama pidanud oleks.

Et juhtmevabasid kõrvaklappe kasutades muusikast nüansid kaduma ei läheks toetab seade Sony enda loodud LDAC tehnoloogiat. See lubab tavapärase Bluetooth ühendusega võrreldes läbi õhu edastada kuni kolm korda rohkem andmemahtu, mis võimaldab kõrglahutusega muusikat kuulata ka juhtmeta klappe kasutades – koguni kuni 26 tundi järjest.

Sony Walkman NW-A105 pleieri ning seeria teiste kaasaskantavate muusikamängijatega saab lähemalt tutvuda T1 Mall of Tallinn keskuses asuvas Sony Center salongis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.