Sony Centeri blogi

Kuidas muudab Sony uus protsessor X1 Ultimate telepildi ülirealistlikuks?

Sony pilditöötlusprotsessoril X1 Ultimate on serveri jõudlus, et liikuvat pilti ülima täpsusega töödelda. Arvutusvõimsust on vaja selleks, et tuvastada teleri näidatavast pildist korraga sadu erinevaid objekte, mis vajavad töötlemist. Näiteks võib vaja minna loojangutaevas nähtavate värvide üleminekute ühtlustamist, et silma jaoks oleks taevas just selline, nagu me päriselt õues olles näeme. Samas võib olla samal pildil mõni varju jääv nurk, kuhu loojuv päike enam ei paista. Selle ala peab protsessor töötlema selgemaks ja teravamaks, eemaldades mürapikslid.

Kui telepilt ei vasta 4K kvaliteedile, siis peab tegema arvutusi, et luua lisapikslid originaalpikslite vahele, et 4K HDR ekraanil näidata. Sedagi tuleb teha jooksvalt, videopildi näitamise käigus ja kaadrihaaval.

Ebaühtlased värviüleminekud, mis videoülekande pakkimisest võivad tekkida, silutakse pilditöötlusprotsessori poolt ühtlaseks.

Protsessor X1 Ultimate ongi loodud pildi parandamiseks sellel nähtavate objektide eraldi töötlusega. Nii võib saavutada sama hea kvaliteediga pildi tavalise LCD ekraaniga, nagu on mõnedel teistel teleritel OLED paneelidega.

X1 Ultimate pakub piisavat võimsust pilditöötluseks ka uusimatele 8K eraldusvõimega teleritele, kus tuleb pildiarvutusi teha juba kordades rohkem, eriti siis, kui video originaalpilt pole 8K või isegi mitte 4K.

Vaata videost, kuidas see täpsemalt toimub:

Sony Centeris on X1 Ultimate´iga varustatud ultra-realistliku pildiga nutitelerite valik juba päris suur. Näiteks saab hetkel alla 1000-eurose soodushinnaga osta 49-tollise teleri KD-49XG9005, mis pakub tipptasemel nii pildi- kui heliparandust 4K HDR kvaliteediga. Kui aga eelistad suuremat diagonaali, mis on praegu väga paljude eelistuseks, siis 65-tollise 4K HDR ekraaniga mudel KD-65XG9505 on -29% soodustusega ja maksab 1499 eurot.

Suurim 4K HDR teler, mille pilditöötlust teeb ultrarealistlik X1 Ultimate protsessor, on 85-tollise diagonaaliga KD-85XG9505, seegi on nüüd soodushinnaga.

Kui oled mõelnud 8K teleri peale, siis tippude tipuks võib nimetada 8K HDR mudelit KD-85ZG9, mis on juba Eestis müügil samuti uue võimsa X1 Ultimate protsessoriga.

Kõigi Sony Bravia telerite suurima valiku leiab Sony Centeri kauplustest ja e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.