Sony Centeri blogi

Kuidas valida endale uusi kõrvaklappe?

Foto: Sony.

Kõrvaklappide maailm on väga lai ja kirju ning endale sobiva paari leidmine on muutunud järjest keerulisemaks. Valiku tegemine puhtalt välimuse põhjal ei pruugi kõige mõistlikum olla, sest tegelikult on veel terve hulk omadusi, mida tuleks silmas pidada. 

Enne, kui tõttad poodi uusi kõrvaklappe ostma, tuleks esmalt välja selgitada nende peamine otstarve. Kas vajad klappe trenni tegemiseks? Või otsid taga parimat helikvaliteeti muusika kuulamiseks? Olenevalt sellest, kuidas ja kus kõrvaklappe kasutama hakkad, peaks lähtuma ka valikut tehes.

Suured või väiksed?

Laias laastus saame kõrvaklapid jagada kaheks: suured ja väikesed. Üldiselt võib lähtuda sellest, et kui plaanid palju liikuda, vaata pigem väiksemate ja kergemate klappide suunas. Kui aga soovid võimalikult head ning mugavat kasutuskogemust, siis mõelda suuremate peale.

Näiteks trenni tegemiseks sobivad reeglina paremini kompaktsemad kõrvasisesed klapid. Kui aga tahad klappe kasutada diivanil või voodis pikutades muusika kuulamiseks, siis võiks eelistada suuremaid ja parema heliga mudeleid. 

Juhtmega või ilma?

Mugavus on tänapäeval kahtlemata üks tähtsamaid omadusi. Kui see on uute klappide soetamisel sinu jaoks oluline kriteerium, siis tuleks mõelda pigem juhtmevabade kõrvaklappide peale. Need saab mugavalt kätte haarata, tööle panna ning kohe muusikat kuulama hakata. Samas peab arvestama, et aeg-ajalt vajavad need ka laadimist. 

Kui klappide laadimisega tegeleda ei viitsi ja kaablid pole sinu mingi probleem, siis vali juhtmega klapid. Näiteks arvutimängude mängimisel kasutatakse tihtilugu juhtmega kõrvaklappe, sest kaablid sind selle tegevuse ajal ei häiri.

Kas välismüra segab sind?

Sageli reisiv või lihtsalt vaikust väärtustav inimene vajab mõistagi heli isoleerivaid klappe. Kui oluline on muusikat kuulates vaigistada kogu ümbritsev kära, siis tuleks valida mürasummutusega klapid.

Need klapid kuulavad ümbritsevat müra ja lahutavad selle automaatselt signaalist, mis kõrva jõuab. Kasutaja kuuleb kas puhast muusikat ilma välis­mürata või lihtsalt vaikust, mis laseb rahulikult magada. Need klapid sobivad hästi mürarikkasse lennukisse, tänavale või miks mitte isegi kontorisse, kui on vaja tööle keskenduda. Küll aga tuleb üldjuhul mürasummutavate kõrvaklappide eest mõnevõrra rohkem raha välja käia.

Kui palju oled valmis kulutama?

Viimaks pane endale paika eelarve, mida sa oled nõus klappide eest maksma. Kõrvaklappide hind ja kvaliteet on väga suuresti omavahel seotud. Kui investeerid rohkem, saad kvaliteetsemad ning parema heliga klapid. Kui otsustad aga soodsamate kasuks, tuleb tihtipeale leppida natuke kehvema tootega.

Samuti ei tohi ära unustada riskifaktorit: kui kasutad klappe paar korda aastas näiteks lennukis aja sisustamiseks, siis tasuks ilmselt eelistada odavamaid. Nende puhul pole niivõrd suurt kahju, kui need kogemata ühistransporti unustad või välismaal pihta pannakse.

Sony kõrvaklapid on saadaval T1 Sony Centeri salongis, kus on võimalik kõiki neid kohapeal oma telefoni ning muusikaga proovida. Valikuga on võimalik tutvuda ka Sony Centeri e-poes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.