Sony Centeri blogi

Lahtivõtmine paljastas: uues telefonis iPhone 13 Pro Max on kolm uut Sony kaamerasensorit

24. septembrist on mõnes kohas iPhone´i uusimad mudelid müügis ning loomulikult on juba tehtud ka esimesed lahtilammutamised, et vaadata, mis uutes mudelites sisemuses peitub.

Tippmudelisse iPhone 13 Pro Max, mis maksab ligi 1280 eurot, on mahutatud kolm tagakaamera sensorit ja nende tootja pole just suur üllatus. Aastaid on leitud tipptelefonide seest Sony kaamerasensoreid, ehkki Sony ennast kaameratelefonide maailmas päris tipptegijaks ei peeta.

Lahtilammutamise kohta postitas lähemalt Weibo blogija siin. Postitusest selgub, et Apple kasutab tippmudeli põhikaameras Sony IMX703 sensorit (pikslisuurus 1,9 μm ja optika 26 mm), ülilainurk-kaameras Sony IMX772 sensorit (1μm ja 13 mm) ning teleobjektiiviga kaameras Sony IMX713 sensorit (1 μm, 77 mm). Kõik sensorid on 12 megapiksliga.

Põhikaameral on sensori nihutamisega optiline pildistabolisaator ja seitsmest elemendist objektiiv, ülilainurgal on kuue elemendiga objektiiv ja autofookus, teleobjektiivil aga 3x suum, kuue elemendiga optika ning optiline pildistabilisaator. Ülilainurga autofookus lubab sel kaameral töötada ka makrokaamerana.

Sony sensorite kasutamine pole iseenesest väga suur üllatus, sest ka eelmise põlvkonna iPhone 12 Pro Max kasutas Sony sensoreid, kuid vanemaid mudeleid.

Selfie kaamera aga on täpselt sama sensoriga, kui eelmisel põlvkonnal: Sony IMX514. ToF sensor jäi samuti samaks – Sony IMX590.

Kui paljud muud tootjad avaldavad uue telefoniga ka selle, milliseid kaamerasensoreid nad on kasutanud, siis Apple seda reeglina ei tee. Komponendid selguvad alles siis, kui uued mudelid on müügile jõudnud ja keegi tehnoloogiaentusiast raatsib mõne eksemplari lahti lammutada.

Apple´i telefone saab osta Miterassa e-poest ja esinduskauplustest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.