Sony Centeri blogi

Leke videost: Sony Xperia 1 IV nutitelefon võib tulla ekraanialuse kaameraga

Ekraanialustest kaameratest on aastaid räägitud ja esimesed telefonidki juba sellega välja tulnud. Sellise lahendusega võib välja tulla Sony oma järgmises nutitelefonis Xperia 1 IV, nagu lekkis hoopis ühe teise Sony toote – WF-1000XM4 kõrvaklappide reklaamvideotest.

Videoklippides näidatakse Sony uusi mürasummutavaid klappe, mis on kasutuses ühe Xperia telefoniga. See on üsna sarnane Xperia 1 III-ga, kuid siiski leiab ka erinevusi, mida sel juba esitletud ja välja tulnud telefonil pole.

Kohe üsna algusest on näha Sony uue kaameratelefoni esiküljevaadet, kust puudub traditsiooniline “kulm” või “auk”, milles peaks asuma esikaamera:

Twitteris arutletakse, kas tõesti võib Sony oma järgmises telefonis võtta kasutusele selle uue tehnoloogia?

Seni on ekraanialused selfie-kaamerad olnud tavalisest kehvema kvaliteediga. Kuid muidugi mobiilitootjad pidevalt arendavad seda lahendust ja pole välistatud, et tulevikus saavad peidus olevad esikaamerad juba parema pildi.

Samas võib esikaamera puudumisel olla ka täiesti praktiline põhjus: video töötlejad redigeerisid selle esteetilistel põhjustel välja, et oleks ilusam vaadata.

Ka siin videos on uus telefon ilma selfie kaamerasilmata:

Sony Xperia 1 III telefoni esitleti aprillis ja see peaks müügile jõudma juuni lõpus, uus Sony Xperia 10 III on aga juba müügil ja selle saab praegu Sony Centerist koos kingitusega – kaasa tulevad Sony mürasummutavad kõrvapealsed klapid WH-CH710N. Millal Xperia 1 IV müügile tuleb, pole veel teada. Selle ligikaudne esitlusaeg võib olla kevadel 2022.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.