Sony Centeri blogi

Mida saab veel üle Bluetoothi ühendada? Näiteks vinüülplaadimängijat

Üle Bluetoothi oleme me harjunud ühendama kõrvaklappe, kõlareid, nutikellasid. Sony uus vinüülplaadimängija aga on samuti Bluetoothi-ühendusega, nii et sa ei pea helikaablit ka sel puhul enam kasutama. Juhtmevaba ühendusega võid klassikalise plaadikõla saata oma juhtmevabadesse kõlaritesse või kõrvaklappidesse.

Kui Bluetooth seostus aastaid tagasi kehvema helikvaliteediga, siis nüüd ei pea seda kompromissi enam juhtmevabaduse nimel tegema – kõik sõltub kasutatavatest koodekitest ja ülekandetehnoloogiatest. Audioportaal What Hi-Fi? hindas seda plaadimängijat oma kõrgete standardite järgi ning lõpptulemusena oldi üllatunud, et juhtmevaba ühendusega vinüülipleier saavutas sellise hea helikvaliteedi. Toode sai hindeks viis tärni viiest ehk maksimumi. Loomulikult on võimalik osta endale ka profitasemel plaadimängija raske hooratta, spetsiaalsete toiteplokkide ja täppisvõimenditega ning kulutada sellele ühe keskmise auto jagu raha, kuid nii-öelda laiatarbe-plaadimängijate seas pole Sony PS-LX310BT seadmele suurt midagi ette heita.

Kuna inimesed on harjunud tänapäeval mugavustega ja enamus uuemaid kodumasinaid on robotiseeritud, siis sama on ka uue vinüülimängijaga – enam ei pea ise nõela paika sättima ja mitut nuppu vajutama, enne kui plaat mängima hakkab. See kõik käib automaatselt. Ainult plaat tuleb, tõsi küll, ikka veel ise ära vahetada. Peale muusika lõppu sõidab nõel algasendisse tagasi ning jääb uusi käsklusi ootama.

Miks üldse kuulata vinüülplaate? Selle helikandja fännid teavad üsna hästi, aga meenutame veel kord: vinüüli tämber on omapärane, pehme ja mahlakas, mida digisalvestustega tavaliselt kaasa ei tule. Need, kellele selline helikõla meeldib, eelistavadki endiselt vinüülilt oma lemmikmuusikat kuulata. Kui seda saab teha tänapäevaste mugavustega, siis miks mitte ka juhtmevabalt.

Muidugi võib plaadimängija olla ühendatud ka muusikakeskusega – see ei sega kuulamist nii suurtest juhtmega kõlaritest kui ka vahepeal näiteks juhtmevabadest kõrvaklappidest, ilma et peaks kaableid ühendama. Kokku saab ühe seadmega ühendada kuni 15 Bluetoothiga kõrvaklappi või kõlarit.

Plaadimängija on ilusa minimalistliku disainiga ning toetab nii 33 1/3 kui 45 pööret minutis mängivaid plaate. Läbipaistva kaane saab peale jätta, kui kuulad lähedalasuvatest suurtest kõlaritest, et õhu vibreerimine plaadilugemist ei segaks. Kaane saad muidugi ka eemaldada.

Seega – vinüülid on endiselt alles ja neid saab kuulata ka kõigi tänapäevaste mugavustega, näiteks Bluetoothiga kõrvaklappide või kõlaritega.

Sony toodete parima valiku leiad Sony Centeri poodidest või e-poest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.