Sony Centeri blogi

Millised objektiivid sobivad kõige paremini maastiku pildistamiseks?

Maastik on selline ala, mille pildistamiseks arvatakse sobivat ükskõik mis seade alates lihtsamast mobiilist. Kui valgust on, siis midagi mõistlikku ikka peale jääb. Tegelikult see nii muidugi päris nii pole ja kui tahad saada mõjusat maastikufotot, millel avarust ja sügavust, siis peab valima selle jaoks õige objektiivi.

Maastikufoto objektiive valis välja Digital Photography School oma vastavas ülevaates ning reastas maailma parimad. Siin on nende poolt välja valitud käige paremad Sony objektiivid maastikufoto tegemiseks, mõlemad leiab Sony Centerist.

Kõigepealt aga sellest, mis on üldse maastikufotograafia?

Selle alla kuuluvad tegelikult üsna erinevate objektiivinõudmistega stseenid alates loodusfotograafiast ja astrofotost kuni linnamaastikeni ning laiadest panoraamidest üksikute detailideni. Ühised nimetajad on aga samad – avarus ja sügavus, sest fotole peab peale mahtuma üsna palju või siis esile tulema kõige olulisem.

Seega võiks ka objetiiv olla laiema vaatenurgaga, kuid mitte alati. Kuna maastikufoto on levinud ka reisipildistamisel või kui maastikufotot tehakse palju ühest kohast teise liikudes, on tähtis ka universaalsus ja kompaktsus – kotitäit objektiive ülilainurgast teleni ei taha keegi pikemal reisil kaasa vedada, seega on heaks “klaasiks” universaalne muudetava vaatenurgaga optika.

Need ongi parimad maastikufoto objektiivid.

Sony 10-18 mm f/4 OSS lainurk-suumobjektiiv

E-Mountiga kaameratele sobiv universaalne objektiiv katab 10 mm fookuskaugusega väga avarad maastikupildid kui ka võimaluse saada kitsastes oludes lühemal olles peale võimalikult palju ja panoraamselt.

Tegemist on ühe parima maastikufoto objektiiviga, mis kaalub vaid 225 grammi ja on kergesti kaasavõetav. OSS ehk optiline pildistabilisaator aitab maastikke (ja miks mitte ka öist taevast) peale saada teravamalt ning suur f/4 ava vähendab neis kehvades oludes oluliselt müra tekkimist pildile.

Sony täiskaader 70-200mm f/4.0 OSS telesuumobjektiiv

Täiskaader-telesuumobjektiiv stabilisaatoriga ja E-mount kinnitusega on samuti suure, f/4 avaga, mis pakub suuremate fookuskaugustega väga tänuväärt võimalust vähendada müra ning lubab samas pildistada ka kehvemates valgusoludes, tehes tõhusalt koostööd optilise pildistabilisaatoriga. Lisaks saab suurendusega välja tuua olulise ning bokeh-efektiga tausta udusemaks muuta. Mängimisvõimalusi on omas klassis maailma kergeima objektiiviga palju, sest fookuskaugus on suures ulatuses muudetav: 70-200 mm. Suurenduse viimane ots on piisav isegi ootamatuks loomade pildistamiseks looduses.

Jaanuari lõpuni seda objektiivi ostes saab muuhulgas Sony käest aastase lisagarantii (kokku 3 aastat). Rohkem infot selle kohta leiab siit.

Kuigi tegemist on üsna soodsa objektiiviga, saab selle 15. jaanuarini veelgi soodsamalt kätte, kuna praegu kestva kampaaniaga makstakse ostjatele 200 eurot raha tagasi, kui vastava avalduse teed. Sony 10-18 mm objektiiviga aga saab vastavalt tagasi 50 eurot. Avalduse saab teha siin.

Parima valiku Sony objektiividest leiad Sony Centerist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.