Mis asi on lustikummut, mille poolest ta eriline on ja miks nad Eestis praegu nii popid on?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Sony muusikakeskuse juhtpaneel

Kas te teate, mis asjad on suured vilkuvate tulukestega muusikakeskused ehk nn lustikummutid? Enamik meist kuulab muusikat läbi oma nutiseadmete ja muusikakeskuse koha on võtnud enda alla Bluetooth-kõlarid. Lustikummut ongi Bluetooth-kõlar, aga mitte ainult. Ta on ka muusikakeskus, karaokesüsteem ja palju muud.

Kui sul on vaja püsti panna üks tõeline pidu, siis on lustikummut täpselt omal kohal. Nendest üks muljetavaldavamaid on Sony MHC-V77DW, mis on pea meetri kõrgune ja tekitab esmapilgul küllaltki palju küsimusi.

Mida sellega teha saab?

Kokkuvõttes on tegu muusikakeskusega nagu enamik meist seda mäletavad, lihtsalt see on väga suur ja võimas. Sellel on 3-ribaline kõlarisüsteem, mis koosneb kahest 4 cm läbimõõduga tviitrist, kahest 12 cm läbimõõduga keskkõlarist ja ühest 25 cm läbimõõduga subwooferist.

Pilku ei tõmba ainult kõlarid vaid ka suur hulk erinevaid võimalusi, mida seade peo käima tõmbamiseks pakub. Lisaks muusika kuulamisele saab sisseehitatud DVD-mängija ja mikrofoni sisendite abil korraldada karaoket, keskust saab kontrollida viipejuhtimisega ja sisse on ehitatud valgussüsteem.

Viipejuhtimisega paneel

Nii Apple’i kui Androidi telefonidele mõeldud rakendus Fiestable võimaldab heliefektide ning valgusega mängida.

Kas voogedastusteenused ka sobivad?

Muusikat ei pea kuulama ainult CD-plaatidelt või (ka sisseehitatud) FM-raadiost. Tänapäeva vajadustele vastavalt on olemas LDAC toega Bluetooth, Spotify Connect, Google Cast, USB ja DLNA tugi. Ühenduste loomise lihtsustamiseks on olemas ka NFC ja rakendus nimega Sony Music Center. Ühesõnaga, see asi mängib muusikat mis iganes kohast võimalik.

Katsetamise käigus selgus, et ka karaoket on võimalik ilma DVD ja telerita väga edukalt teha (kuigi ka need on läbi HDMI-väljundi Sony lustikummuti poolt toetatud). Ühendasime telefoni Bluetoothi abil kõlariga, avasime YouTube’i-rakenduse, kuhu mitmed kasutajad on omal käel teinud tuntud lugude karaokeversioonid ja muudkui laulsime.

Sony muusikakeskuse valgus-show

Kellele seda vaja on?

Ilmselt ei ole paljud teist tõttamas poodi, et meetri kõrgust muusikakeskust omale koju osta. Enamike vajaduste jaoks on see liiga suur ja võtab liiga palju ruumi. Kõlari alla ehitatud rattad ning veekindel juhtpaneel annavad aimu, et see on mõeldud pigem rohkem pidude jaoks, kui koduseks HiFi-süsteemiks. Kuigi, nagu öeldud, ta saab ka kodus muusika mängimisega hästi hakkama.

Kõlar on tänu valjule helile ja võimekusele pea igalt asjalt heli mängida väga kodus väiksemates pubides ja firmapidudel. Sisseehitatud karaokevõimekus lubab kaaspidulistele muljet avaldada, DVD-mängija ja HDMI-väljund lubavad enne suuremat pidu väikese kinoõhtu korraldada ning sisseehitatud valgussüsteem täidab väiksema ruumi.

Ühesõnaga, kellel on lihtsalt kodust muusikasüsteemi vaja, selle jaoks on seda kõlarit liiga palju ja ta pole ka otseselt selleks mõeldud, kuid neile, kes tihedamalt pidusid peavad korraldama, on selline kõik-ühes lahendus mugav ja lihtne. Ja muidugi äärmiselt pilkupüüdev.

Muusikakeskuste, sealhulgas ka lustikummutite valikut saad vaadata meie e-poest siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.