Sony Centeri blogi

Mis on PlayStation Plus ja miks see on Sony mängukonsoolide omanikele kasulik?

Kui sul on kodus Sony PlayStation 4 mängukonsool või kavatsed seda osta, siis peaksid sa kindlasti teadma, mis täpselt on PlayStation Plus teenus ja miks see on sulle kasulik.

PlayStation Plus on Sony mängukonsoolide teenus, mis annab sulle iga kuu tasuta mänge, lubab võrgus koos teistega mängida, annab võimaluse mänguseise pilves hoida ning pakub ka lisaallahindlusi PlayStationi poest mänge ostes.

Võtame nüüd PlayStation Plus teenuse osadeks lahti ja räägime, miks see sulle kasulik on ja ka sellest, millal sul seda vaja ei ole.

Saad iga kuu tasuta mänge

PlayStation Plusi suurimaks trumbiks on tasuta mängud ja iga kuu antakse neid välja umbes kuus tükki, mõnikord ka rohkem.

Augustis ja septembris on need olnud väga tuntud ja head mängud, mis eraldi maksavad oluliselt rohkem, kui sul ühes aastas PlayStation Plusi teenuse peale raha kulub. Septembris näiteks pakutakse tasuta kahte suurt PlayStation 4 mängu “Destiny 2” ja “God of War III: Remastered”.

Saadud tasuta mängud on mängitavad niikaua, kuni sul on PlayStation Plus teenus aktiivne.

Kindlasti kõikidest mängudest, mida tasuta antakse, kasu ka ei ole, sest mõned ei paku ilmselt lihtsalt huvi. Kui aga mängid aastas rohkem kui paari mängu, siis tasub PlayStation Plusi teenus end aga mitmekordselt ära, sest mängude valik on väga mitmekülgne.

Sony pakub hetkel tasuta mänge PlayStation 4, PlayStation VRi, PlayStation 3 ja PlayStation Vita taskukonsooli peale. Alates järgmise aasta märtsist aga enam PlayStation 3 ja Vita mänge ei anta.

Saad teistega koos mängida

Kõigi levinud mängukonsoolide võrgumängud on praegu tasulised ja nii on see ka Sony puhul. Kui sa ostsid mängu, mida tahad koos teistega veebis mängida, siis peab sul selleks olema PlayStation Plusi teenus.

Olemas on küll mõned mängud, mille puhul see pole kohustuslik ja need mängud on tasuta. Kõige tuntumaks selliseks on praegu meeletult populaarne Battle Royale´i mäng “Fortnite”, mille mängimiseks pole PlayStation Plusi vaja.

Aga isegi selles mängus on PlayStation Plusi omanikele muud soodustused, näiteks mõned “kosmeetilised esemed”, mis on üksnes selle teenuse omanikele kättesaadavad.

Lisaks saavad PlayStation Plusi omanikud ligi Share Play teenusele, mille puhul saad sõbra mängu kutsuda isegi siis, kui tal mängu pole. Saad lasta sõbral mängu pealt vaadata või isegi virtuaalselt puldi tema kätte anda, näiteks selleks, et ta sind mõnest keerulisest kohast edasi aitaks.

Hoia oma mängude salvestusi pilves

PlayStation Plus lubab mängude salvestusfaile hoida Sony pilves ja ruumi antakse selleks 10 GB.

See on kasulik, kui tahad, et su mängude salvestusfailid oleks ühes kindlas kohas. See teeb salvestuste taastamise lihtsaks, kui konsool peaks näiteks maha kukkuma ja purunema või soovid uut konsooli osta ja mängudega jätkata sealt, kus vanaga pooleli jäid. Või näiteks ostad tavalise PlayStation 4 asemel kangema PlayStation 4 Pro.

Saad ka poest asju odavamalt

Kui sa ostad mänge digitaalselt Sony PlayStation Networki poest, siis saavad PlayStation Plusi omanikud seal sageli ka allahindlust, mis on märgitud iga mängu juures eraldi.

Sony korraldab paar korda aastas Double Discount allahindlusi, kus PlayStation Plusi omanikud saavad paljude mängude puhul topeltallahindluse. Näiteks kui mäng on alla hinnatud 25%, siis sina saad selle 50% allahindlusega.

PlayStation Plusi kliendid saavad teistest odavamalt osta suurt hulka mänge, hetkel on neid üle 50.

Kõiki PlayStation Plusi allahindlusi näed, kui vajutad PlayStationi poes PlayStation Plus sakile ja valid sealt Exclusive Discounts.

Mis juhtub, kui enam ei maksa?

Kui sa näiteks ühel päeval enam ei soovi PlayStation Plusi eest maksta, siis kaotad ka ligipääsu PlayStation Plusist saadud tasuta mängudele, võrgumängule ja salvestusfailidele.

Kui aga otsustad uuesti maksma hakata, siis saad uuesti ligipääsu nendele mängudele, mida varem oled tasuta saanud ja samamoodi sinu varasematele salvestusfailidele ja mõistagi ka võrgumängule.

Millal sul seda vaja ei ole?

PlayStation Plus annab sulle hulgaliselt eeliseid, aga samas päris kõigil PlayStation 4 omanikel seda vaja ei ole.

Üldiselt ei ole PlayStation Plusi vaja, kui sa ei mängi võrgumänge (välja arvatud eelnimetatud tasuta mängud) ja sulle ei lähe korda PlayStation Plusi tasuta mängud, vaid mängid ja ostad aastas kaks-kolm mängu, sest kõigi nende teiste mängude (ja PlayStation Plusi peale) sa raha ning aega kulutada ei soovi.

Sellisel juhul saad oma PlayStation 4 nautida ka ilma lisateenuseta. Mängude salvestusfaile võid hoida näiteks USB-pulga või välise kõvaketta peal.

Kuidas PlayStation Plusi osta?

PlayStation Plusi teenuse arvestust peetakse kuu kaupa ja üks kuu eraldi ostes maksab 7,95 eurot. Kolm kuud maksab 24,95 eurot ja terve aasta korraga, mis on kõige mõistlikum valik, maksab 59,95 eurot. Soovi korral võid korraga osta teenuse ka mitmeks aastaks.

Kui kohe maksta ei taha, siis saad teenust 14 päeva kõigepealt tasuta proovida.

PlayStation Plusi saad osta Sony Centeri poest nii füüsiliselt poodi kohale minnes kui ka veebist tellides, kus tellimuse kood saadtakse sulle kohe e-posti peale.

Oluline on tähele panna, et koodikaardid on regioonipõhised ja Eestis müüakse Soome koodikaarte. See tähendab, et ka sinu PlayStationi konto asukohariigiks peab olema määratud Soome.

Koode saad lunastada PlayStationi poes, kus klõpsa enda konto peale ja vali sealt Redeem Codes, sisesta sinna saadud kood ning saadki kohe hakata PlayStation Plusi hüvesid nautima.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.