Sony Centeri blogi

Mis on Smart TV ja mis Google TV ning kas nende vahel peab üldse valima?

Paljud uue nutiteleri ostjad on küsinud, et kui uuel tootel on peal Google TV, siis kas see on kuidagi erinev nutitelerist (Smart TV) ning mis neil üldse vahet? Proovimegi nüüd need kaks mõistet selgeks teha, sest Google TV on paljude jaoks üsna uus nimi (endine Android TV) ning nutitelerid, mis seda toetavad, pole vähem nutikad, pigem ikka vastupidi.

Mis on Smart TV?

Smart TV ehk nutiteler tähendab sellist seadet, mis on, nagu nimigi ütleb, nutikas. Tavaliselt saab pea igale Smart TV-le installida lisarakendusi, mis suurendavad nutika seadme kasutusvõimalusi. Erinevatel tootjatel on telerisse paigaldatud vastav operatsioonisüsteem, mis kõiki neid lisavõimalusi haldab. Tänapäeval on praktiliselt kõik ostetavad telerid Smart TV-d ehk nutitelerid, raske on leida selliseid, millel pole nutikat tarkvara.

Küll aga on nutitelerite operatsioonisüsteemidel päris erinevad võimalused. Tootjapõhised platvormid sisaldavad sellele tootjale ning operatsioonisüsteemile spetsiifilisi lahendusi, mis on tootja poolt heaks kiidetud ning tavaliselt on neis ka olemas enamlevinud video- ja striimingu-äpid (näiteks Netflix ja Youtube), mis on kas kohe ostes telerisse paigaldatud või saab need ise lihtsalt lisada.

Smart TV on seega üldine nimetus kõigile “tarkadele” teleritele. Kui küsid poes sellist seadet, siis müüja ilmselt laiutab käsi ja näitab kogu telerivaliku peale – kõik sobivad.

Mis on Google TV?

Google TV on Google´i operatsioonisüsteem nutiteleritele ehk Smart TV-le. Siiski ei saa seda Google´i platvormi kõigile telekatele paigaldada, see peab olema tootja poolt toetatud. Sony kõik Bravia telerid näiteks on Google TV-ga ja ühtlasi muidugi ka Smart TV-d ehk nutitelerid.

Google TV üheks suurimaks eeliseks on selle sama päritolu Androidiga ehk Google on teinud nii nutiseadmetest tuttava Androidi kui ka Google TV (mis varem kandiski nime Android TV). Ühine platvorm tähendab, et Google TV äpipoes on saadaval suur osa kõigist neist rakendustest, mida me tunneme oma Androidiga telefonidest ja tahvlitest – valikus on tuhandeid programme, mida tunneme ja vajame, nende kasutamine on sama lihtne ja ka kontod, millega nutiseadmetes sisse logime, töötavad nüüd teleris. Kui oled näiteks harjunud Netflixi arvutist vaatama, siis Google TV-s Netflixi äppi avades piisab sinna oma kontoga sisselogimisest ning kõik eelistused, pooleliolevad seriaalid, salvestatud lemmikud ja seaded on samamoodi kohe saadaval. Youtube´iga, Amazon Prime´iga, Apple TV-ga ning muude tuntuimate video- ja striiminguteenustega on samamoodi. Võib öelda, et Google TV on kõige suurema hulga äppide ja nutirakendustega platvorm teleritele. Kui juba seal mõnda tuntud teenust pole, siis tõenäoliselt pole seda ka teiste nutitelerite jaoks (veel) olemas.

Sony Bravia telerid on ehitatud Google TV-ga koostöös toimima ja sellepärast on nende ekraanidelt kasvõi näiteks Netflixi filmide vaatamine eriti mugav. Lisaks eraldi Netflixi nupule, mille leiab puldilt, on ka ekraan seadistatud spetsiaalselt parimaks filmikogemuseks ning Netflix soovitab isegi ametlikult oma lehel Bravia telereid kui parimat kasutajakogemust.

Peale selle on Google TV-ga sony teleritel võimalus oma teistest seadmetest Chromecastiga striimida heli ja pilti telekasse. See sisseehitatud võimalus suurendab teleri kasutusvõimalusi veelgi – kui näiteks tahad vaid oma telefonis olevat sisu (muusikat, pilte, videoid) otse suurele ekraanile saata ilma neid kuhugi ümber tõstmata, saab seda juhtmevabalt mõne liigutusega teha.

Seega – sellist valikut, kas osta Smart TV või Google TV, tegelikult polegi. Kõik uued nutitelerid on Smart TV-d, Google TV aga tähendab, et selle nutiteleriga on võimalusi veelgi rohkem suure valiku lisaäppide näol, millest paljud on sulle juba tuttavad teistest Androidiga seadmetest.

Sony Bravia parima telerite valiku leiab Sony Centerist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.