Sony Centeri blogi

Nüüd on õige aeg: lülitu Sony täiskaadrile, kasutades vanu objektiive edasi

Selleks, et uuele süsteemile üle minna, on tavaliselt mitu tavalist takistust: esiteks muidugi harjumused kõike teha nii, nagu on seni tehtud, kuid teiseks võib takistada ka soetatud fototehnika kasutuks muutumine ja uue ostmise liiga kõrge hind. Sony täiskaadrile üle minnes aga tuleb praegu vaid uus kaamera osta – oma senised EF- või SA-objektiivid võid kõik kasutusse jätta, sest Sigma adapter tuleb kauba peale tasuta kaasa.

Miks täiskaader?

Täiskaader-hübriidkaamerate maailmas on Sony turuliider. Täiskaader tähendab suuremat sensorit, seega annab pildistamisel parema dünaamilise ulatuse heledates ja tumedamates alades pildil, suudab paremini jäädvustada fotosid kehvemates valgusoludes, kuna püüab kinni suurema hulga valgust ning pakub ka paremat pildikvaliteeti.

Mida teeb Sigma adapter?

Sigma MC-11 objektiiviadapter lubab kasutada EF- või SA-liidessega objektiive Sony E-ja FE-liidesega hübriidkaamerate ees, säilitades ühilduvate objektiivide täieliku võimekuse, sealhulgas ka autofookuse, automaatse säri ning kaamerasisese pildikorrektsiooni võimaluse.

Sigma adapteril on objektiivide ühilduvuse hindamiseks vastav LED-tuli, mis annab märku, kui palju objektiivi omadustest üleminekut tarvitades on võimalik ära kasutada. Kui LED põleb roheliselt, on kõik võimalused olemas, kui vilgub roheliselt, on vaja objektiivile teha tarkvarauuendus ning kui ei põle üldse, siis objektiiv pole ühilduv.

Kuidas ma saan täiskaadrile nüüd üle minna?

Selleks tuleb osta kas Sony Centeri esindusest või e-poest uus a9, a7 RIII või a7 SII täiskaader-hübriidkaamera hiljemalt 2019. aasta jaanuaris. Küsi lähemalt teenindaja käest. Praegu on need mudelid saadaval ka soodushinnaga: a9 näiteks 700 eurot odavamalt, teised 300 eurot soodsamalt. Kõigile nende kaamerate ostjatele antakse tasuta kaasa Sigma adapter, et oleks võimalik oma seniseid objektiive uue hübriidkaameraga edasi kasutada.

Täiskaader-hübriidkaamerale ülemineku pakkumised leiad siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.