Sony Centeri blogi

Nüüd võimalik ka Eestis: kuidas PlayStationi mänge arvutist mängida?

Kõige mugavam on PlayStationi pulti arvutiga ühendada juhtmevabalt, aga selleks on vaja eraldi USB-adapterit.

Alates sellest nädalast saab Eestis kasutada PlayStation Now mänguteenust, mille kõige tuntum omadus on see, et saad PlayStation 2, 3 ja 4 mänge striimida enda Playstation 4ga. Sa ei pea midagi alla laadima, vaid sinuni edastatakse videopilt ja saadki mängida. Praegu on valikus üle 600 mängu.

Vähem on teada aga see, et PlayStation Now teenusega saad ka valikus olevaid PlayStation 2 ja 4 mänge alla laadida. Kui sinu internetikiirus pole piisav striimimiseks, siis võid need lihtsalt alla tõmmata ning mängida nagu tavaliselt.

Kolmas asi on aga veelgi huvitavam: PlayStation Now lubab sul valikus olevaid mänge mängida ka arvutist. See tähendab, et sul pole konsooli vajagi, et mängida suuri PlayStationi eksklusiivmänge.

Kuidas see käib?

Vaja on kõigest PlayStationi kasutajakontot, PlayStation Now teenuse kasutajaks olemist ning PlayStation 4 (või ka PS3) pulti.

Arvuti ei pea selleks olema võimas, soovitatavad nõuded on üsna madalad: Windows 7, 8.1 või 10; 3,5 GHz Intel Core i3 või 3 GHz AMD A10 või kiirem protsessor, 300 MB kõvakettaruumi ja 2 GB muutmälu.

Mängude striimimise juures on oluline sinu internetiühenduse kiirus ja minimaalselt võiks see olla vähemalt 20 Mbit/s. Saad enne maksma asumist teenust tasuta proovida ja veenduda, kas netikiirus on PlayStation Now jaoks piisav.

PlayStation Now kasutamiseks tõmba alla Windowsi rakendus (Mac pole toetatud praegu), installi see ja logi sisse enda olemasoleva PlayStationi kasutajaga või loo uus kasutaja. Seejärel võta endale PlayStation Now tasuta seitsmepäevane prooviperiood.

Puldi ühendamiseks arvutiga on kaks võimalust. Kõige lihtsam on see ühendada USB-kaabliga ja see toimib automaatselt.

Kui tahad aga kasutada pulti juhtmevabalt, siis on vaja soetada USB juhtmevaba adapter, mis maksab umbes 25 eurot.

Seejärel juba vali mäng, mida soovid mängida ja klõpsa sellel.

Valikus on üle 600 mängu ja nende hulgas ka väga palju PlayStation 4 suuri ja ägedaid eksklusiivmänge, mida varem pole olnud võimalik ilma konsooli omamata mängida.

Pildikvaliteet on hea ühenduse juures üllatavalt kõrge ja reageerimisajad sellised, mis lubavad tõesti striimides ka korralikult mängu nautida.

PlayStation Now salvestab ka sinu mängude seivid pilve ning sa võid sama mängu samast kohast jätkata hoopis teise arvuti taga.

Kui sa oled PlayStation Plusi kasutaja ja sul on mängude seivid pilves, siis saad kasutada ka mängude olemasolevaid seive varasemast ajast ning jätkata mänge sealt, kus sa neid varem oled enne PlayStation Now kasutamist mänginud.

Seega saad arvutis jätkata isegi neid mänge, mida oled varem mänginud konsooli pealt. See võimaldab sul näiteks reisides sama mängu samast kohast edasi mängida ilma PlayStation 4 konsooli kaasa vedamata.

Palju see maksab?

PlayStation Now maksab 14,95 eurot kuus või 99,99 eurot aastas. Enne maksma asumist saad teenust seitse päeva tasuta proovida.

PlayStation Now teenust saad endale osta koodikaartide eest Sony Centeri veebipoest, kust need saadetakse sulle kohe pärast ostu mugavalt e-postiga.

Pane hoolega tähele, et sa ei võtaks PlayStation Now jaoks PS Plusi teenuse koodikaarti, vaid 20-eurose või 50-eurose koodikaardi, mille eest saad teenuse eest maksta.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses