Sony Centeri blogi

Omapärane viis muusika kuulamiseks – kaelaskantav kõlar

Foto: Sony.

Kui soovid nii käed vabalt kui kõrvad vabalt muusikat kuulata, on tavapärastele kõlaritele üheks mugavaks alternatiiviks Bluetooth kaelakõlarid. Näiteks Sony uus kaelaskantav kõlar SRS-NS7 on lisaks ka privaatne – teised ei kuule seda, mida sina kuuled või kostab väga vaikselt, teisi segamata.

Lisaks muusika kuulamisele ja käed-vabalt kõnedele vastamisele pakub uus seade ka ruumilist kinoheli elamust.

Saab kasutada nii nutitelefoni, süle- ja tahvelarvuti ning isegi teleriga

Sony SRS-NS7 on esimene Dolby Atmosega ühilduv juhtmevaba kaelaskantav kõlar, mis sobib hästi kokku näiteks Sony Bravia XR telerimudelitega. Kasutades 360 Spatial Sound Personalizer rakendust, võid kaelas rippuvatest kõlaritest kuulata personaalset 360-kraadist ruumilist heli.

Nii nagu Sony varasemate ruumilise helielamuse kõrvaklappidega, nii saab ka kaelakõlareid seadistada oma kõrva kuju järgi. Selleks tuleb mobiilirakendusest pildistada oma kõrvu, mille põhjal tarkvara analüüsib kuulmisomadusi ja integreerib selle SRS-NS7 helikogemusse.

Lisaks sellele, et kaelakõlar sobib kokku Sony BRAVIA XR teleritega, saab neid muidugi kasutada ka teiste seadmetega – näiteks sülearvuti, tahvelarvuti ja nutitelefoniga.

Foto: Sony.

Kasutades Sony tuntud helitehnoloogiaid, pakub SRS-NS7 head akustikat ja võimsamat helirõhku näiteks sügavamate basside jaoks. Ülespoole suunatud kõlar suunab selge helilaine otse kasutaja kõrva, häirimata ümbritsevaid inimesi.

Kõlari ergonoomiline disain on loodud spetsiaalselt kaelas kandmiseks ja istub hästi paigal. Paindlik riba tagaküljel aitab seadme kohendada just enda vajaduste ja keha järgi. Korpus on pritsmekindel ja vastab IPX4 kestvusstandardile, seega saab seadmega mugavalt tegeleda koduste toimetustega nii köögis kui miks mitte ka õues.

Sony SRS-NS7 saab hästi kasutada käed-vabad kõnedeks, sest optimaalne mikrofoni paigutus võimaldab rääkija hääle kinni püüda kõrvaliste segajateta. Korraga saab ühendada kõlariga mitu seadet ning kõnet vastu võttes peatub muusika automaatselt. Vastamiseks tuleb vajutada seadmel olevat eraldi nuppu.

Foto: Sony.

Kaelakõlari aku kestab kuni 5 kuni 12 tundi, sõltuvalt helitugevusest. Maksimaalse helivaljusega on kuulamisaeg mõistagi lühem. Kõlaril on olemas ka kiirlaadimise võimekus – 10 minutit laadimist annab juurde koguni 60 minutit kuulamisaega.

Sony kaelakõlarite helis ja mugavuses on võimalik ise veenduda Sony Centeri T1 Mall of Tallinn salongis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.