Parimatest parimad: need Sony tooted võitsid sel aastal kõrge Red Doti disainiauhinna

Igal aastal valitakse tootedisainerite ja tehnoloogiaettevõtete seas kõrgelt hinnatud Red Doti parimad tootedisainid ning ka sel aastal langes auhindu päris suurel hulgal erinevatele Sony toodetele. Vaatame üle, millised uued tooted parimate sekka valiti.

Sony Multiroom WiFi kõlar SRS-5000RA

Sel suurel Multiroom kõlaril on seitse kõlarielementi, millest kolm ülespoole suunatud helikiirgurit jagavad muusikat vertikaalselt, kolm külgkõlarit aga horisontaalselt igas suunas ning üks bassikõlar täidab ruumi rikkaliku ja sügava bassiga. Seade toetab Sony ruumilise heli lahendust 360 Reality Audio.

Žüriile meeldis tehnilise täiuslikkuse ühendamine futuristliku korpuse ja soliidsete materjalidega (kangas, vasekarva metallpinnad).

Sony SRS-XB23 kaasaskantav Bluetooth-kõlar

SRS-XB23 on Sony kaasaskantav veekindel kõlar, mille korpus tolmukindel ja pestav. Kõlari kuju on disainitud täpselt selline, et mahuks hoida igasugustes topsihoidjates. Seda saab ka kanderihma abil riputada peaaegu kõikjale. Valjuhääldi funktsioon lubab mugavalt käed-vabana mobiilikõnesid vastu võtta. Aku kestab 12 tundi.

Seade on saadaval erinevates värvides ja seda saab kasutada nii horisontaalselt kui vertikaalselt.

Žürii hindas disaini juures vaatamata oma õhulisele välimusele piisavat tugevust ja vastupidavust ning praktilist kuju.

Sony Bravia XR X95J

BRAVIA X95J seeria 4K LED-teler on maailma esimene kognitiivse protsessoriga nutiteler, mis analüüsib pilti nagu inimaju, leides sellelt erinevad objektid. Cognitive Processor XR pakub võimalikult päris elule sarnast videopilti ja seda toetab ka ruumiline Sony helisüsteem, mis sisaldab ekraanikõlareid, bassielementi ja heli positsioneerivaid kõlarielemente, et hääl tuleks ekraanilt justnagu sellest kohast, kus see pildi järgi tekib. See suurendab realistlikku helielamust.

Disaini poolest aga on Sony mudelis lahendatud elegantselt raami ja aluse kokkusobivus. Alumiiniumist raam tehti võimalikult õhuke, et kõrvaldada vaateväljast kõik segavad elemendid. Mitmekülgne ja keeruka konstruktsiooniga jalg aitab telerit paigutada kolmes erinevas asendis.

Žürii hinnangul on see 4K teler selge disainilahendusega, mis sulandub harmooniliselt ruumi. Kaablikanalisse saab silma alt ära peita kõik juhtmed.

Videoblogija kaamera ZV-1

Videoblogijatele suunatud mugav ja kompaktne videokaamera ZV-1 on disainitud liikuvale sotsiaalmeedia- ja videoblogi postitajale, kes tahab iseennast filmida ja samal ajal filmitavat näha. Kaameraga saab lihtsalt klippe sotsiaalmeediasse või veebi jagada ning teha palju kvaliteetsemaid videoid, kui nutitelefoniga.

Auhinnatud mudelil on sisseehitatud mikrofon, automaatne teravustamine ja pildistabilisaator, mis on häälestatud veebivideote filmimiseks.

Žürii arvates on kaamera väga hästi kohandatud noortele ja videoblogijatele igapäevaseks kasutamiseks. Suure Sony pildisensori ja ZEISS-i objektiiviga varustatud seade pakub väga kvaliteetset videosalvestust.

Sony WF-XB700

Bassiga kõrvasisesed juhtmevabad klapid kestavad akudelt kuni 9 tundi ja laadimiskarp lisab veel 18 tundi. WF-XB700 sisse on integreeritud EXTRA-BASS tehnoloogia, mis tagab sügava ja põhjaliku bassiheli koos tasakaalustatud keskmiste ja kõrgete sagedustega. Kõrvaklappe on lihtne kasutada ja nende korpus on pritsme- ning higikindel. Korpus vastab IPX4 standardile.

Žürii hindas silmatorkavat kurvikat disaini, mille sisse olid ära mahutatud tavalisest suuremad bassielemendid. Eriline välimus paistab teiste omasuguste seast selgelt välja.

Lai valik Sony tooteid on saadaval Sony Centeri poodidest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.