Sony Centeri blogi

Playstation 5 SSD lisasahtel muutub tarkvarauuendusega peagi kättesaadavaks

Playstation 5 omanikud on leidnud oma seadmest lihtsasti ligipääsetava M.2 kettasahtli, kuhu saaks pista mõne SSD salvestusseadme, kuid tarkvara seda ei toeta. Kasutada saab vaid USB-sse käivat välist lisamälu. Peagi aga see piirang lõpeb.

Nagu kirjutab Bloomberg, plaanib Sony sellest suvest saata välja tarkvarauuenduse, mis lisasahtli blokeeringu maha võtab.

Ostes uue Playstation 5, on sellel sees SSD ketas, millel ligikaudu 667 GB vaba ruumi. Tundub palju? Arvestama peab aga, et mõned suuremad mängud võivad sellel võtta ruumi üle saja gigabaidi. Selliseid mänge seega väga palju kaasasolevale kettale ei mahukski.

Miks Sony vaba M.2 pesa praegu kasutusele pole võtnud, seda täpsemalt ei teata, kuid Sony kõneisik lubas, et veel suve hakul saabub tarkvarauuendus, mis avab sisemise SSD lisamise võimaluse. Kuna Playstation 5 toetab sisemise arhitektuuriga ülikiiret mängude laadimist ja käivitamist, siis on sisseehitatud pesa abiga oma salvestusruumi laiendamine palju mõistlikum, kui kasutada mänge palju aeglasema USB-kaabliga välistelt kõvaketastelt.

Võimalik, et sisemine SSD pesa hoiti lukus seni, kuni teised tootjad vastavad SSD-d on valmis saanud, sest Playstation 5 esitab salvestusseadmetele kindlad nõuded. Näiteks peab lugemis-kirjutamiskiirus olema vähemalt 5,5 GB/s.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.