Sony Centeri blogi

Playstation 5 tuleb järgmiste jõulude ajal uute puldivärinate ja enneolematu graafikaga

Playstation 5 saabub 2020. aasta jõulude eel, on selgunud Playstationi blogi hiljutisest sissekandest. Samuti on patendijoonistelt paljastunud võimalik uue mängukonsooli kuju, ehkki see ei pruugi olla veel lõplik.

Playstation saab mitmeid uusi omadusi, mis muudavad mängimise veelgi realistlikumaks ja paremini tunnetatavaks – näiteks vibreerimine hakkab edasi andma, kas kihutad mängu käigus mudasel pinnal või hoopis jääl või kaljudel. Samuti oskab graafika veelgi täpsemini kujutada peegeldusi ja varjusid, mida spetsiaalne graafikamootor arvutab jooksvalt välja vastavalt mängukeskkonnale. See tagab veel ehtsamana tunduva pildi, kui ehk mängu loojad ise on graafikaga loonud.

Uue mängukonsooli võimalik välimus on ilmselt midagi sellist, mida keegi ei oleks osanud ennustada: tegemist pole enam tavapärase kastiga, vaid selgelt eristuva V-kujulise pealis-osaga masinaga. V ehk viis rooma numbrina võibki sümboliseerida Playstationi uue põlvkonna numbrit.

Patendijoonisest on disainerid valmis teinud ka 3D renderduse, kuidas toode võiks välja näha:

Samas ei pruugi Playstation 5 välja tulles veel kindlalt just selline välja näha. Tegemist on Brasiilias SONY INTERACTIVE ENTERTAINMENT LLC-le väljastatud patendiga, mille puhul pole teada, mis tootega täpsemalt on tegemist.

Sellest, mida mängukonsoolil uut tuleb, on aga juba natuke räägitud ja vihjatud. Vibratsiooni innovatsioon jõuab uue Playstationi juhtpuldiga mängijale otse kätte: nn haptiline tagasiside annab käele täpselt teada, mida mängus katsutakse või kus ollakse. Nii näiteks tunned omal nahal, kuidas sõidadad rallimängus autoga vastu seina ning see on hoopis teistsugune tunne, kui näiteks jalgpallistaadionil hoogsalt palli lüüa. Puldi nuppude vastupanu tugevust vajutusele saab samuti mängus reguleerida, et näiteks vibunööri pingule tõmmates nupp lõpus annaks raskemini järele.

Muidugi saab uus konsool pöörleva ja aeglasema kõvaketta asemele SSD- ehk välkmäluketta, mängud enam ei “käivitu” vaid on kohe saadaval ning kui oled mõnda juba mänginud, siis avaneb see hetkega just sealt, kus pooleli jäi.

Oma Playstationiga saad vabalt vestelda, sest uue põlvkonna konsool saab tehisintellektiga häälassistendi (sellegi kohta on patent olemas).

Sony toodete ja Playstationi mängude parima valiku leiad Sony Centeri poodidest või e-poest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.