Sony Centeri blogi

Playstationi mängude allalaadimiskiirus küll väheneb, kuid multiplayerid saavad endise elamuse

Hiljuti teatati Sony Playstationi blogis, et seoses koroonaviirusega järsult kasvanud võrgukoormusega, milles on oma osa ka striimingu- ja võrgumänguteenustel, peavad nad oma süsteemi võrgukoormust vähendama. Selleks, et internet toimiks tõrgeteta edasi, aeglustas Sony PlayStationi mängude allalaasimiskiirust Euroopas. Samas lubab Sony, et multiplayerid ehk võrgus mitmekesi mängijad saavad oma elamuse endiselt kätte.

Sony Interactive Entertainment suhtleb praegu aktiivselt kõigi võrguoperaatoritega Euroopas, et hoida võrguliiklus mõistlikes piirides ja mitte tekitada liigset ülekoormust. Playstationi mängude mahud on gigabaitides, nende allalaadimine on võrgus päris koormav. Näiteks üks suurimaid mänge – “Call Of Duty: Modern Warfare” on ligikaudu 175 GB. Sellepärast võib uute mängude allalaadimine olla kohati pisut aeglasem, kuid siiski kõik teenused toimivad ja soovijad saavad oma mängud kätte. Ootamiseks on kodus karantiinis olevatel inimestel ka natuke rohkem aega kui tavaliselt.

Blogipostituses hoiatatakse samuti võimalike viivituste eest allalaadimise alustamisel, aga kui mängima hakkad, siis peaks kõik olema endine vastavalt sinu võrgukiirusele. Multiplayerid ja teised võrguühendusega mängijad vähemalt praegu mingit olulist muudatust mängides ei kohta.

Sony Playstationi mänge saad tellida endale ka “füüsilisena” plaadi kujul e-poest, allalaadimiseks aga võid osta PlayStation Plusi teenust koodikaartide eest Sony Centeri veebipoest, kust need saadetakse sulle kohe pärast ostu mugavalt e-postiga kohale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.