PSVR2: virtuaalreaalsuse uus tase PlayStationil

Virtuaalreaalsus tuleb PlayStation 5 peale.Foto: Sony

Sony PlayStationi järgmine virtuaalreaalsuskomplekt PSVR2 pakub suurel hulgal uusi funktsioone ja mugavaid täiendusi. Detailiküllastesse VR mängudesse sisseelamine muutub lihtsamaks kui eales varem ning mängijaid ootavad ees unustamatud kogemused.

Teeme selgeks, mida PSVR2 endast täpsemalt kujutab ja millised saavad olema PlayStationi uusima VR seadme tehnilised näitajad. Kõik, kes otsivad parimaid mänguelamusi, leiavad need Sony Centerist.

Virtuaalreaalsus uuele põlvkonnale

Uue PSVRi pultide ja peaseadme disain sarnaneb suuresti PlayStation 5 konsooli välimusele. Lisaks samalaadsetele värvilahendustele on teravate nurkade asemel eelistatud kumeraid ja ümaraid vorme. Sony eesmärk ei olnud luua ainult mugavat peaseadet, lisaks sellele sooviti PSVR2 muuta ka elegantseks sisustuselemendiks, mida ei ole vaja külaliste saabudes kappi ära peita.

Olulist rõhku on pandud ka kasutajamugavusele. Erinevalt esimesest PSVR komplektist on PSVR2 kasutajatel võimalik muuta peaseadme läätsede vahelist kaugust. Kui leiad, et pilt on liialt kokku surutud või liiga lai, siis uue peaseadme läätsesid saad liigutada kas üksteisele lähemale või teineteisest kaugemale. Nii saavad kõik tagada endale mugavaima mängukogemuse.

Nii peaseade kui puldid tulevad sama värinafunktsiooniga, mis on olemas ka PlayStation 5 puldil. Foto: Sony

Kaalult on PSVR2 esimesest PlayStationi peaseadmest kergem, olenemata sellest, et lisatud on mitu uut funktsiooni. Näiteks tuleb PSVR2 mootoriga, mis vibreerib vastavalt mängus toimuvale, sarnaselt PlayStation 5 konsooliga kaasa tulevale DualSense puldi värinafunktsioonile. Lisaks sellele on PSVR2 läätsede vahele tekitatud õhuava, mis peaks ära hoidma läätsede uduseks muutumise.

Ilmudes ühildub PSVR2 PlayStation 5 mängukonsooliga ning on tehniliste andmete poolest võrreldav mitmete parimate praegu saadaval olevate VR peaseadmetega.

PSVR2 tehnilised näitajad:

  • Ekraanid: Fresnel OLED ekraanid
  • Kuvasuhe: 4K HDR, 2000×2040 pikslit silma kohta
  • Vaateulatus: 110 kraadi
  • Värskendussagedus: 90, 120 Hz
  • FSR: Flexible scaling resolution (FSR) tagab kõrgema resolutsiooni kohtadesse, kuhu on koondunud mängija tähelepanu
  • Silmade järgimine: Jah
  • Peaseadme haptika: Jah
  • Puldid: Adaptiivsed päästikud, puutetundlikud sensorid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.