Sony Centeri blogi

Seitse asja, millele mõelda enne Bluetooth-kõlari ostu

Bluetooth-kõlarid on viimastel aastatel muutunud äärmiselt populaarseks, kuid tihti ei mõelda enne seadme ostu kuigi palju. Arvestades, et kõlar on midagi, mida ei kasutata vaid korra, on oluline ost hoolikalt läbi mõelda, et poest õnnelikuna lahkuda. Seega, enne kui lähed kõlarit ostma, tasuks üle vaadata need seitse asja, mis tuleks meeles pidada ja läbi mõelda.

Kas seda saab kaasas kanda?

Tihtipeale ostetakse juhtmevaba kõlar, et see oleks mugav randa või sõbra juurde kaasa võtta. See on aga midagi, millele enne seadme ostu kindlasti mõelda tasuks. Näiteks, kui soovid kõlarit selleks, et see reisile minnes kotti visata ja hotellis mõnusat muusikat kuulata, siis peaksid ilmselt soetama võimalikult väikese seadme.

Kui plaanid aga kõlari panna kodus riiulile ning seda sealt mitte kunagi enam liigutada, siis tasuks mõelda veidi suurema seadme ostmisele, kuna tänu suuremale mahule ning kõrgemale hinnale on selle helikvaliteet märkimisväärselt parem, kuid samas kaotad mobiilsuse ning suuremat kõlarit naljalt reisikohvrisse ei mahuta.

Kuidas seda kasutada saab?

Olenevalt kõlarist oskab see teha erinevaid asju, seega on oluline välja mõelda, mille jaoks sul tegelikult seadet vaja on. Osad kõlarid on äärmiselt lihtsad: neid saab kasutada vaid Bluetoothiga ning see on ka kõik. Samas leiab tootevalikust ka rohkete lisavõimalustega seadmeid, näiteks kõlareid, mida saab kasutada ka eraldiseisva raadiona või seadmeid, mis toetavad lisalahendusi nagu Spotify Connect või Google Casti tugi.

Samuti mängivad rolli erinevad viisid kõlarit arvuti või telefoniga ühendada. Kui valid seadme, mis toetab ainult Bluetoothi, siis ei saa kunagi sellega ühenduda telefon või arvuti, kus Bluetoothi pole. Kui otsustad soetada aga kõlari, mille külge saab helimängija ühendada ka juhtmega, siis on sobivast seadmest muusika mängimine oluliselt lihtsam.

Kui hästi see kõlab?

Kõlarite puhul on kahtlemata määrav ka see, kuidas sealt tulev heli kostub. Kui oled audiofiil ning naudid tõelist ja puhast heli, siis ilmselt väiksemad ning odavamad Bluetooth-kõlarid sulle ei sobi. Sama kehtib ka siis, kui armastad väga tümpsumuusikat, kuna väikese seadme sisse ei ole lihtsalt võimalik eriti võimast heliallikat paigutada.

Seega kui helikvaliteet, selle valjudus või puhtus on sinu jaoks olulised, siis tasub pigem vaadata kõrgema klassi seadmeid. Kui sinu jaoks on aga ka sobiv rahuldav kvaliteet, mis sobib hästi näiteks rannas mängimiseks, siis ei tasu ka odavama hinnaga kõlareid karta.

Kuidas selle aku vastu peab?

Juhtmevabasid kõlareid on erinevaid. Osad neist on loodud kaasas kandmiseks, teised peaksid aga pigem püsima kodus. Sellest tulenevalt leiab ka seadmeid, millel on aku ning ka neid, millel akut ei ole. Kui kõlar ongi ostetud vaid kodus kasutamiseks, siis ei tule aku peale liialt mõelda: kuna see nii-kui-nii kodus, siis leiab kindlalt ka kuskilt pistiku, kuhu seade ühendada.

Teine on lugu aga siis, kui kõlar on soetatud mõttega see endaga kaasa võtta. Sellisel juhul tasuks tootelehel pöörata tähelepanu just sellele, kui kaua kõlari aku ühe laadimiskorraga vastu peab ning samas ka sellele, kui kaua võtab aku uuesti täis laadimine aega.

Kui on plaan osta kõlar selle jaoks, et seda suvel festivalidele kaasa võtta, siis pole ilmselt seadmest, mille aku peab vastu vaid mõned tunnid, kuigi palju kasu. Pigem tuleks leida kõlar, mille aku peab vastu vähemalt ööpäeva, kui mitte kauem.

Kas see on vee- ning ilmastikukindel?

Kui osta Bluetooth-kõlar plaaniga seda välitingimustes või näiteks vannitoas kasutada, siis tuleks kindlasti tähelepanu pöörata ka sellele, kas seade on sellistes tingimustes kasutamiseks loodud. Seadet väljas kasutades on vägagi võimalik, et ühtäkki hakkab sadama vihma või et rannas muusikat kuulates kukub kõlar koti pealt liiva sisse. Kui see ei olnud sellises kohas kasutamiseks loodud, võib sellega ka seadme elu lõppeda.

Seda tasub tähele panna ka nende kõlarite puhul, mis on mõeldud kodustes tingimustes kasutamiseks. Kui plaanid kõlari panna vannituppa, et vannis olles rahustavat muusikat kuulata, siis on veekindlus oluline, kuna äärmiselt niiske ruum võib selle jaoks mitte loodud seadme üsna kiirelt tappa.

Milline see välja näeb?

Tänapäeval ei saa enam ükski toode teha vaid ühte kindlat asja, seega pole Bluetooh-kõlarid enam pelgalt kõrvapaitajad, vaid pakuvad ka silmailu. Arvestades, et seade võib kasutuses olla aastaid, tasub leida just sellise välimusega kõlar, mis sulle enim meeldib. Õnneks on valikuid palju nii värvide kui ka kujude osas, seega on vastavalt soovile võimalik leida nii rohelisi, siniseid kui ka punaseid seadmeid, mis võivad olla kas ümmargused või kandilised.

Kui palju see maksab?

Hind on kahtlemata asi, millele enne iga ostu sooritamist mõelda tasub ning see kehtib ka juhtmevaba heliseadme ostmisel. Seega, enne kui hakkad e-poode läbi kammima, tasuks mõelda, kui palju oled nõus raha kulutama ning mida sa selle raha eest saada loodad, sest Bluetooth-kõlarite hinnad võivad alata 50 euro juurest ning võivad küündida ka üle 500 euro, seega on plaani paika panemine äärmiselt oluline.

Vaata parimate kõlarite pakkumisi Sony Centeri poest.

Märksõnad: , , , , , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses