Sony Centeri blogi

Selgus Sony World Photography Awards 2021 Eesti rahvusliku auhinna võitja

World Photography Organisation ja Sony kuulutasid välja rahvusvahelise fotokonkursi Sony World Photography 2021 Eesti rahvusliku konkursi võitja, kelleks on Höije Nuuter.

Rahvuslike auhindade programm on World Photography Organisationi ja Sony initsiatiiv kohalike fotokogukondade toetamiseks üle maailma. Selleaastasele konkursile esitati töid 53 riigist, kokku üle 330 000 pildi. Enam kui 165 000 neist osales avatud konkursil, mille hulgast valiti välja rahvuspreemiate võitjad.

Höije Nuuteri töö Back to Beginning 3, mis osales fotokonkursi avatud kategoorias „Creative“, valis žürii võitjaks anonüümse hääletuse käigus.

Võidutöö kohta ütles Nuuter nii: „Foto on tehtud karjääris ja pallikuju on pärit jõulukaunistustest. Ma ei leidnud kauplustest ühtegi puhast mattvalget palli, nii et värvisin läikivad üle. Järeltöötluses kujundasin elemendid Adobe Photoshopis kokku. Olin siis põnevil elementaarsetest vormidest ja tugevatest must-valgetest. Järgisin oma sisetunnet ja see on tulemus.“

„Siiralt südamest – on suur au ja rõõm esitleda oma kunstiteost ning jagada teiega inspiratsiooni väge. Inspireerides üksteist saame luua parema planeet Maa meile kõigile!“ kommenteeris Nuuter oma võitu.

Rahvusliku preemia võitjad saavad auhinnaks Sony pildistamistehnika.

Sony World Photography Awards 2021 õpilaste, noorte, avatud ja professionaalsete osalejate võistluste üldvõitjad kuulutatakse välja 15. aprillil 2021 Maailma Fotograafiaorganisatsiooni poolt nii digitaalsete kui videoplatvormide kaudu.

Lisainfot võitjate kohta leiab konkursi veebisaidilt www.worldphoto.org.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.