Sony Centeri blogi

Selline on maailm üliaeglasel kiirusel: proovisime järele Sony väikse kaamera 1000 kaadrit sekundis režiimi

Värvitilk kukub vette

Sony RX100 kompaktkaamerate seeria on paljude fotograafide seas juba pikalt väga hinnatud olnud. Iga uue mudeliga on ka filmimiseks järjest rohkem võimalusi lisatud.

Viimased kaks mudelit suudavad teha 4K-resolutsiooniga videot ning kõige uuemal mudelil RX100 V-l on lisaks üks huvitav trump taskus. Sellega on võimalik filmida 1000 kaadrit sekundis. Proovisime selle ise järele ja tulemused on teie ees.

Tavalised videod nii internetis kui televisioonis filmitakse kaadrisagedusel 25 kaadrit sekundis. Filmides 40 korda rohkem kaadreid ühes sekundis, on võimalik video 40 korda aeglasemaks teha. See võimaldab näha maailma hoopis uuel viisil ja muudab RX100 V kompaktkaamerate seas väga eriliseks.

Suvi on parim aeg

Selleks, et aeglustatud maailma võlusid nautida, on vaja küllaltki palju valgust. Kaamera peab ühe sekundi jooksul 1000 pilti salvestama ja see tähendab, et iga kaadri jaoks jääb vähe aega valgust koguda. Ka tavalised valgustid ei päästa, sest need vilguvad vahelduvvoolu tõttu kiirematel kaadrisagedustel.

Päikeselise ilmaga on aga valgust küllaga ja kodust leiab mitmeid põnevaid asju, mida aegluubis jälgida. Nii katsetasime kaamera ees tiku tõmbamist, värvitilkade kukkumist vette ja mänguasjapoest ostetud veepommi torkimist.

Sellist tüüpi filmimine vajab veidi harjutamist. Kaameral tuleb seaded paika panna ja filmimise valmisolek aktiveerida. Alles seejärel on võimalik salvestamise nuppu vajutada ning kaamera teeb mõnesekundilise klipi, mis kaardile salvestatakse. Kuna tegevus toimub kiiresti, on mõnda katset vaja mitu korda proovida, et õige klipp kätte saada.

Parima kogemuse RX100 V kaameraga saab suvel ja tegelikkuses ongi see parim aeg selle kaamera jaoks. Suvel on valgust palju, inimesed tegelevad õues kiirete tegevustega nagu sport ning RX100 V väike korpus teeb selle linnas ja looduses ringi rändamiseks võrratult heaks kaaslaseks. Pärast maailma nägemist 1000 kaadrit sekundis ei näe te seda kunagi enam samamoodi.

Kui soovid ka endale seda legendaarset kaamerat soetada või selle kohta lisainfot saada, vaata siia.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.