Sony Centeri blogi

Sony 4K pleier mängib kõike – Blu-rayst Netflixini

DVD- ja Blu-ray pleierid pole kadunud kuhugi ja neid ei kasutata enam ammu vaid plaatidelt filmide vaatamiseks. Sony uus 4K Blu-ray mängija UBP-X800M2B oskab mängida peaaegu kõiki levinud ja haruldasemaid formaate, suudab edastada enamust heliformaate ja kohandab videopildi vastavalt sinu telekale – kui see toetab 4K HDR-i, siis saad vaadata filme nende täies ilus, aga kui tegemist on vanema mudeliga, millel HDR-i pole, saab värvid sättida vastavalt teleri võimekusele.

Koostöös suure ekraaniga toob Sony pleier koju korraliku kinoelamuse, sest lisaks kvaliteetsele 4K HDR pildile saab oma helisüsteemis esitada ka Dolby Atmose heli just niimoodi nagu kinos. Heli kvaliteet on oluliselt parem kui CD-l tänu Hi-Res Audio toele ning HDR10 ja Dolby Vision aitavad esitada HDR-pilti sügavatest mustadest eredate valgeteni.

Sony pleieriga on võimalus tavaline Full HD film pildiparandustehnoloogiaga 4K-ks muuta ja see suurele 4K ekraanile saata. Samuti on võimalik teha vastupidi – 4K HDR pilt kohendada Full HD teleri jaoks, mis HDR-i ei toeta. Sel juhul vajab videopilt jooksvalt värvide korrigeerimist, mida pleier teebki.

Heli nagu kinos

Enamus kinosid kasutavad saalides heli jaoks Dolby Atmos´e ja DTS:X süsteeme. Sony 4K HDR pleieril on selle tugi olemas ja kui sul on kodus vastav kõlarisüsteem, siis saad kinoheli neisse juhtida. Nii kostavad kõik hääled õigest suunast, võimsad bassid ja kõrged sagedused on esitatud just nii, nagu filmitegijad seda on plaaninud.

Kui tavaline CD edastab 16-bitist heli, siis UBP-X800M2B kasutab Hi-Res standardit, millega edastatakse heli 24-bitiselt. See on 3,2 korda kvaliteetsem kui CD. 

Kui aga siiski originaal, mida kuulama hakkad, on kehvema kvaliteediga, kasutatakse DSEE HX heliparandustehnoloogiat, et isegi pakitud MP3 formaadist parim heli välja meelitada.

Heli saadetakse korraga nii HDMI väljundisse kui üle Bluetoothi mõnesse teise seadmesse. Miks mitte näiteks teha oma koju helisüsteem, kus suurtesse elutoa kõlaritesse läheb hääl kaablist, aga näiteks köögis on võimalik kuulata filmiheli Bluetooth-kõlarist. Kuna paljudel teleritel pole võimalik Bluetoothiga kõrvaklappe ühendada, siis privaatseks filmivaatamiseks näiteks sel ajal, kui teised magavad, saad mugavalt juhtmevabad kõrvaklapid võtta ja häält üle Bluetoothi kuulata. Pleier kasutab LDAC koodekit, mis edastab kolm korda rohkem infot kui tavalised Bluetoothi ühendused, seega jõuab kõlaritesse või kõrvaklappidesse ka üle õhu kvaliteetne heli.

Plaatidele see pleier meeldib

Oma Blu-Ray plaatide pikaealisuse pärast ei pea Sony pleierit kasutades kartma, sest sahtel, kuhu plaadid asetatakse, on jahutusega ning isegi väga kaua mängides ei kuumene Blu-ray üle. Plaatidele tähendab see pikemat säilimisaega, sest liigne kuumus võib lühendada nende kasutamise eluiga.

Plaadisahtlisse võib pista kõikvõimalikke plaate, mida on võimalik mängida – Sony tunneb peaaegu kõiki formaate, mida kasutatakse pildi ja heli edastamiseks. Toetatud on muidugi Blu-ray formaadid, sealhulgas UltraHD, DVD-de erinevad formaadid, CD-de audio- ja videoformaadid jne. USB mälupulgalt võid mängida aga kõiki levinud muusika- ja videofailide formaate, sealhulgas kõrgekvaliteetseid 24-bitiseid heliformaate.

Blu-Ray pleier koduse meelelahutuse keskpunktiks

Kuna pleier on varustatud väga paljude erinevate ühendus- ja striimimisvõimalustega, siis võid selle seadme võtta oma koduse meelelahutussüsteemi südameks, ühendades selle kaudu teised seadmed. Tagaküljelt leiab LAN-võrgupesa, eraldi video- ja heliväljundite HDMI pesad, SPDIF kaabli pesa, USB, WiFi (koos MIMO antennisüsteemiga parema levi jaoks).

Striimida saad Netflixi, Youtube´i, Amazon Prime´i. Selleks, et nautida 4K HDR videoid koos Dolby Visioniga, tuleb võtta vastav teenusepakett, kus sellist sisu näha saab.

Uus Sony 4K Blu-ray mängija UBP-X800M2B on müügil Sony Centeri esindustes ja e-poes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.