Sony Centeri blogi

Sony A6400 – kaamera, mille ülikiire autofookus aitab nii foto kui video tegemisel

Sony uuendas oma hübriidkaamerat, tuues välja A6300 võimeka järeltulija – A6400. Selle kaamera puhul võivad radikaalsemad pidada uuendust väikeseks, aga kui vajad kiiret, hea autofookusega ja vahel ka terava 4K-video salvestajat, siis on ilmselt A6400 sinu jaoks väga õige valik.

Ehkki uuel kaameral on endiselt 24,2 MP APS-C Exmor CMOS sensor, ei tähenda see, et kasutusomadused samaks oleksid jäänud. A6300 sensor oli niigi hea, sellele aga lisas Sony uue mudeli väljatulekuga juurde veelgi kiirema pilditöötluse ja värskelt välja tulnud kaamera on nüüd koguni 1,8 korda kiirem kui vanem mudel.

Mida kiire autofookus tegelikult suudab

Loomulikult oli Sony autofookus ka varem üks hübriidkaamerate parimaid, kuid A6400 puhul on tegemist ilmselt maailma kiireima autofookusega. Automaatse teravustamise kiirus on 0,02 sekundit.

Kõik see tähendab, et saab reaalajas objekte automaatselt teravustada isegi siis, kui need kiiresti liiguvad. Muidugi suudab kaamera väga kiirelt jälitada lukustatud objekte, mis näiteks spordivõistlusel võivad väga ruttu asukohta ja kaugust pildistajast muuta. Maailma kiireim automaatne teravustamine tagab, et sel hetkel, kui vajutad päästikule, ei tegele kaamera enam fookuse otsimisega.

Vaata reaalajas objektide jälitamist selgitavast videost:

AF/AE jälgimisega saab kaameraga pildistada kiirusega kuni 11 kaadrit sekundis, uue põlvkonna pildiprotsessor BIONZ X tagab aga samal ajal ka parima pildikvaliteedi.

Vaata siit näidispilte.

180-kraadine täielikult pööratav puutetundlik LCD-ekraan teeb kaamerast parima töövahendi ka kõigi selfie-pildistajate ja videoblogijate ehk vlogijate jaoks. Viimastele on olulised video omadused, mistõttu A6400 on ka youtuberitele vägagi sobiv näiteks oma saadetega 4K kvaliteedile üleminekuks.

Video – muretu salvestamine tehisintellekti abiga 4K kvaliteedis

Kaameraga saab salvestada 4K videoid, sellel on kvaliteetne sisseehitatud mikrofon, kuid tuulisteks võttepäevadeks saab loomulikult ühendada külge ka spetsiaalse välise profimikrofoni.

Tehisintellekt aitab ka video puhul vajaliku alati kaadris teravana hoida, lisaks loetakse pikslid välja täielikult, kogudes ligi 2,4 korda nii palju pildiinfot, kui 4K-filmide jaoks tegelikult vaja. Selle materjali põhjal on võimalik saada kvaliteetsem, detailsem ja sügavama värvigammaga materjal.

Vaata lähemalt, milliseid video võimalusi kaamera veel pakub sellest videost:

A6400 suudab jäädvustada täiskõrglahutusega videoid kiirusel kuni 120 kaadrit sekundis ja kuni 100 Mbit/s, mis annab võimaluse hiljem näiteks nelja- või viiekordselt klippi aeglustada.

Vaata videoblogimise-kaamera arvustust, mis tutvustab lähemalt A6400 omadusi videoblogi tegemisel:

Tahad näha, milleks on kaamera reaalselt suuteline autofookusega video tegemisel? Siin on üks näide, mis täielikult filmitud Sony A6400-ga:

Käetunnetus peab olema hea

Kui megapikslid, menüüd ja funktsioonid kõrvale jätta, on üks olulisemaid omadusi iga kaamera juures ka selle tunnetus käes hoides pildistamisel või videot tehes.

Nagu öeldud, on kaamera pildiotsija ekraan pööratav 180 kraadi, seega saab sättida väga erinevaid pildistamisnurki kuni selleni välja, et saad vaadata iseennast kaamera ees. Kuid lisaks pakub käepaksendusega korpus võimalust sellest kindlalt kinni hoida, pöidla alla jääb rullikuga menüünupp ja muud olulised nupud, päästik aga asub samas kohas, nagu peegelkaameratel – korpusest pisut ettepoole viidud käepidemel.

Ekraan on puutetundlik, kust saad hübriidkaameraga kasutada sedasama ekraanilt teravustamist, puudutades vajalikku kohta – see omadus on olnud tihti mobiilidel väga kasulikuks lisavõimaluseks, mida puutetundliku ekraanita suuremad kaamerad ei pakkunud. Puudutatud kohas olevat liikuvat objekti võib kaamera autofookuse süsteem nüüd jälitama asuda või lihtsalt sellele punktile teravustada, nii nagu oled parasjagu seadetest soovinud.

Samas ei pea menüüsid puutetundlikult ekraanilt otsima – need on mugavalt ka rulliku ja nuppudega juhitavad. Pöidla all ja päästiku kõrval on lisaks mitmeid nuppe, mille funktsiooni saad ise ette anda, et teha kaamera kasutamine veel rohkem enda jaoks käepäraseks.

Mudelit A6400 saab osta Sony Centeri esindustest ja e-poest nii kerena kui komplektis 16-50 mm objektiiviga või 16-135 mm objektiiviga. Sony Centerist leiad ka parima Sony toodete alase know-how – kui on tekkinud rohkem küsimusi, siis tasub igal juhul poodi tulla, kuna seal annavad nõu Sony toodete spetsialistid, kellega koos saab kaamerat lähemalt uurida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.