Sony Centeri blogi

Sony a7S III teenis DPReview käest kuldse auhinna ja saavutas 91% skoori

Sony a7S III on juba saavutanud terve rea kõrgeid hinnanguid nagu Engadgetilt kui parim videot (ja kõike muud) tegev hübriidkaamera, Techradarilt kui parim 4K videokaamera jne, kuid tuntud ja hinnatud digikaameraportaal DPReview auhindas uut mudelit koguni oma kuldse auhinnaga, mille saavad vaid parimad. Skoorist 91% on läbi ajaloo parem olnud vaid üks kaamera.

Sony a7S III puhul meeldis hindajale selle kaamera parim 4K video salvestus 60 kaadrit sekundis, väga pikk akukestvus, mälukaartide valikuvõimalus (SD või CFe) ja korralik pildiotsija. Samuti hinnati väga heaks pildistabilisaatorit, autofookust ja ergonoomikat ehk käes istumist.

Kuna 91% pole siiski sada protsenti, siis üht teist leiti ka sellist, mis võinuks parem olla, näiteks video teravustamine, mida peab ekraanilt tegema või tagumise LCD ekraani vähene detailsus. Muudest omadustest veidi nõrgem oli ka maastikupildistamine.

Testis katsetatigi Sony kaamerat peamiselt video tegemiseks, sest see on mudeli kõige tugevam külg.

Sony a7S III hinnati kokku 12 erinevas kategoorias ja parimad omadused olid hübriidkaameral, nagu öeldud, video poolelt, aga ka hämaras valguses kõrge ISO-ga pildistades. Vähem punkte teenis aparaat JPG piltide kvaliteedi osas, kuna 12 MP sensoriga pole fotod ehk alati nii detailsed, kui mõnede teiste kaamerate tunduvalt suurema pikslihulgaga.

Videot salvestada saab Sony kaameraga kuni 4K resolutsioonis 120 kaadrit sekundis ja 10-bitise 4:2:2 värvisügavusega. Üks olulisemaid omadusi kaamera juures on sensori parem valgustundlikkus, mis parandab pildikvaliteeti väga kehvades valgustingimustes. Suure ISO tundlikkusega (ISO 1600-409600) saab teha teravamaid ning kirkamaid fotosid ja videoid isegi siis, kui valgust on väga vähe ning isegi inimsilm enam pimeduses detaile ei taju.

Sony a7S III kaameral on 35 mm taustvalgustusega täiskaadersensor Exmor R, millel 12,1 megapikslit ning see sisaldab esimest korda S-seeria kaameras fookustasandi faasituvastuse AF-teravustamist, mis töötab koostöös BIONZ XR pildiprotsessoriga. Alpha 7S III 759-punktilise faasituvastusega autofookus katab 92% pildist. Tulemust saab näha 9,44 miljoni punktiga Quad-XGA pildiotsijast.

Korpus on tolmu- ja niiskuskindel ning sisaldab A tüüpi HDMI pesa.

Vaata kogu DPReview testi ja ülevaadet siit.

Uus täiskaadriline vahetatava objektiiviga Sony a7S III (Sony a7SM3) on müügil Sony Centeris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.