Sony Centeri blogi

Sony Alpha 1 ja Alpha 9 M2 hübriidkaameratest said Tokyo olümpial veealused robotkaamerad

Mitte kõik kaamerad ei olnud olümpial spordiajakirjanike käes. Koostöös Telemetricsiga paigutati Sony Alpha 1 ja Sony Alpha 9 M2 hübriidkaamerad veekindlasse kesta ning kaugjuhitavate robotitega said neist olümpia vee-alade veealused robotkaamerad.

Associated Press võttis Tokyo olümpiamängudel kasutusele allveepildistamise robotkaamerate süsteemi, et jäädvustada fotosid ujujatest ja sukeldujatest, kui nad näiteks vett tabavad või pinnale ujuvad. Lisaks ujumisele sai niimoodi efektseid ja haruldasi kaadreid ka sünkroon-ujumisest.

AP kasutas sarnast süsteemi edukalt ka 2016. aasta suveolümpiamängudel Rio de Janeiros. Ülemaailmne uudisteagentuur kasutas aga seekord uudset robotkaamerate lahendust, mille tuumaks on Sony hübriidkaamerad Alpha 9 M2 ja Sony Alpha 1. Neid juhitakse kaugjuhitava robotipaneeliga PT-CP-S5. Kaamerad on vee all kaitstud PL-HOUL-S5 “Pool Housing” korpusega.

Veealune robootikasüsteem kaameratega on loodud spetsiaalselt olümpiasuuruses basseinide ja veespordiürituste jaoks. Robootika ja kaamerate süsteemi on lihtne kasutada, sest vaja läheb vaid ühte Etherneti kaablit. See võimaldab spordifotograafidel täielikult juhtida kaamerasüsteemi eemalt (sh katik, fookus, suum ja palju muud) ning jälgida kaamerapilti otse kaugjuhtimispuldi ekraanilt.

Cat7 võrgukaabel annab veealustele seadmetele ka üle võrgukaabli toidet (PoE ehk Power over Ethernet).

Veealusel robootikaseadmel on suur panoraami ulatus vasakult paremale ning ka hästi reguleeritav kalle (vertikaalselt kallutamine). See võimaldab fotograafidel või kaameraoperaatoritel basseini täies ulatuses katta. Objektiivi suurenduse juhtimine aitab vee all jäädvustada isegi lähivõtteid.

Sony a1.

Tehtud pildid edastatakse kohe basseini ääres tegutsevale tehnikule, kes haldab telemeetriaga robotkaamerat. Järgmisena Associated Pressi spetsialistid redigeerivad, toonivad ning vajadusel subtitreerivad materjali, enne kui need reaalajas klientidele üle maailma saadetakse. Pildid saab kaamerast automaatselt kätte Sony FTP funktsiooniga.

AP kasutas olümpial kuut PT-CP-S5 kompaktset robotit Pan/Tilt kaamerasüsteemiga, mis toetavad Sony täiskaadrilisi hübriidkaameraid. Need on paigaldatud Telemetricsi ilmastiku- ja veekindla kaamerakorpuse WP-HOU-A9 sisse.

Sony a9 M2.

Robotis kasutatakse servojuhtimisega mootoreid, mille asendit ja kiirust saab väga täpselt juhtida. Kaamera liigutamine peab olema professionaalne, sest videot ja pilte olümpial uuesti üles võtta ei saanud.

Veealune kaamerasüsteem töötati välja spetsiaalselt Sony Alpha 9 M2 ja Sony lipulaeva Alpha 1 jaoks. Ühe operaatoriga saab juhtida mitut kaamerat korraga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.