Sony Centeri blogi

Sony autofookus tunneb ära looma silma ja teeb lemmikust alati terava pildi

See, et silma järgi oskavad paljud kaamerad pilti teravustada, on küll uus ja vajalik omadus, kuid töötab tavaliselt vaid inimest pildistades. Sony autofookuse täiustatud lahendus aga oskab lisaks inimestele ära tunda ka loomi, et teravustada nende silma järgi.

Silma järgi teravustamine nõuab kaameralt suurt kiirust ja täpsust, tavaliselt rakendatakse sellesse ka tehisintellekt, mis analüüsib jooksvalt pilti ja proovib sealt leida silma. Enamasti on vastavad algoritmid kohandatud inimsilmale. Paljudele kasutajatele sellest piisabki, kuid on päris suur hulk fotograafe, kellele ainult inimese silma järgi teravustamisest jääb väheseks. Need on fotograafid, kes tahavad oma lemmikloomadest häid fotosid saada ning muidugi ka loodusfotograafid, kelle jaoks võib see üks saatuslik hetk, millal metsloom tema poole vaatab, olla nii üürike, et käsitsi teravustamiseks ei jää enam aega.

Elusolendite pildistamisel ongi kõige olulisem hea foto juures selge silmatera. Sellepärast teravustavadki profifotograafid alati nii inimest kui looma just silma järgi. Kui see on terav, jääb vaatajale mulje, et kogu pilt on õnnestunud ja selge.

Liikuvate inimeste ja loomadega võib aga selle saavutamine olla keeruline. Automaatikast on siin väga palju abi.

Looma silma järgi teravustamine on Sony kaameraga nii lihtne, et ka tavaline pühapäevapildistaja saab sellega hakkama. Kaamera teravustab pidevalt ja sel hetkel, kui vajutad päästikul lõpuni, on pilt juba vajaliku teravusega.

Sony kaameratel on menüüs autofookuse valik, kust saab valida silma järgi teravustamise. Selles menüüvalikus on omakorda lisavalik – kas inimene või loom:

Valides looma, teab tehisintellekt, mida on vaja jälgida ja hoiab fookuse looma silmal. Teravustamine silmale algab siis, kui vajutad päästiku pooles ulatuses alla. Foto sünnib päästikut lõpuni vajutades.

Sony α seeria kaameratel on veel üks hea omadus loomade pildistamiseks looduses (ja tegelikult on see ka koduloomade juures kasulik) – vaikne režiim, mille puhul on kaameramootori hääl vaevukuuldav ning päästik teeb ka vaiksema klõpsu, et vähem häirida.

Millised kaamerad seda toetavad?

Looma silma järgi teravustamist toetavad näiteks sellised vahetatavate objektiividega kaamerad:

Samuti on looma silma järgi autofookuse tugi nendel kompaktkaameratel:

Kõigi Sony kaamerate suurima valiku leiab Sony Centeri e-poest. Kohaletoimetamine on üle Eesti tasuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.