Sony Centeri blogi

Sony avalikustas maailmaklassilise mürasummutusega WH-1000XM5 kõrvaklapid

Sony Centeri e-poest saad uusi klappe juba praegu eeltellida.Foto: Sony

Sony ülikõrgelt hinnatud 1000X kõrvaklappide seeria saab lisa. Äsja avalikustati uhiuus mudel WH-1000XM5, mida on juba nimetatud maailma parimateks mürasummutavateks kõrvaklappideks.

1000XM5 viib mürasummutuse uuele tasemele. Kahe protsessori ja kaheksa mikrofoni koosmõjul elimineeritakse suurem osa taustamürast ja tõstetakse esile just need elemendid, mis on kasutajale olulised. Mürasummutuse efekt muutub automaatselt vastavalt kasutajat ümbritsevatele taustahelidele. 1000XM5 saab aru, kas viibid kärarikkal tänaval või vaikses kontoris ning mugandab mürasummutust vastavalt vajadusele automaatselt.

Parima kvaliteediga muusikat saad kuulata nii juhtmega kui ka USB ühenduse vahendusel. 1000XM5 klapid tulevad DSEE Extreme heliparanduse funktsiooniga, mis parandab reaalajas digitaalsete helifailide kvaliteeti. See tähendab, et sinu lemmiklood kõlavad läbi 1000XM5 kõrvaklappide paremini kui eales varem. Olemas on ka Sony 360 Reality Audio tugi, mis lubab kuulajatel nautida tõeliselt suurepärast 3D audiot.

Lisaks helilahendustele on oluliselt paranenud ka telefonikõnede kvaliteet. 1000XM5 kasutab nelja mikrofoni ja tehisintellekti juhitud mürasummutussüsteemi, et valjus keskkonnas eraldada taustamürast selgelt ja arusaadavalt just sinu hääl. Loodud on ka uus süsteem tuule tekitatud müra summutamiseks. 1000XM5 klappidega saad seega segamatult telefonkõnesid teha ka kõige rahvarohkemates kohtades.

Kuna 1000XM5 kõrvaklapid on puutetundlikud, siis muusika pausile panemist ja mängimise jätkamist on võimalik kontrollida kõigest paari kiire puudutusega. Speak-to-Chat funktsionaalsus lõpetab muusika mängimise automaatselt, kui hakkad rääkima, ja jätkab pausile pandud loo esitamist, kui vestlus lõpeb. Klappide eemaldamisel katkeb muusika esitamine automaatselt, lugu ei ole vaja äpist eraldi pausile panna. Elu aitavad lihtsamaks teha ka Google Assistant ja Alexa, mille funktsionaalsus on 1000XM5 klappidel olemas.

1000XM5 kõrvaklappe on võimalik korraga ühendada kahe erineva seadmega, mille vahel saab valida kõigest ühe nupuvajutusega. Ühendamise teeb mugavaks Google Fast Pair funktsionaalsus, mis võimaldab 1000XM5 klappe kiiresti paaritada Androidi seadmetega. Olemas on ka Swift Pairi tugi, mis ühendab klapid hetkega Windows 10 ja 11 operatsioonisüsteeme kasutavate arvutite, sülearvutite ja tahvlitega.

Foto: Sony

Eriti muljet avaldav on 1000XM5 aku, mis peab mürasummutust kasutades vastu 30 tundi. Kui tahad akust kätte saada veel enam, siis lülita mürasummutus välja ja kasuta klappe laadimata kuni 40 tundi. Tänu kiirlaadimise toele annab kolm minutit laadimist juurde tunni jagu kasutusaega, 10-minutilise laadimissessiooni järel saad klappe kasutada aga juba viis tundi. Pikematel reisidel on kasulik ka klappidega kaasa tulev kokkupakitava disainiga kandekott, mis teeb 1000XM5 transportimise eriti lihtsaks.

Sony on 1000XM5 disainides lähtunud loodust säästvast mentaliteedist. Klappide taaskasutatavatest materjalidest valmistatud pakendites loodust saastavaid plastikelemente ei leidu. Samuti on 1000XM5 kõrvaklapid valmistatud kasutatud autode varuosadest valmistatud taaskasutatud materjalidest.

Sony WH-1000XM5 kõrvaklappide kohta leiad rohkem infot siit. Klappe saad juba praegu eeltellida Sony Centeri e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.