Sony Centeri blogi

Sony avalikustas oma 2022. aasta uued telerimudelid: tulemas on nii QD-OLED kui mini LED ekraanid

Aasta alguse tihedas tehnoloogiauudiste sajus avaldas Sony CES-i esitlusel oma uued 2022. aasta telerimudelid. Suurt üllatust ei tekita uudis, et kõik Bravia telerid on varustatud ka alanud aastal Google TV-ga, kuid uutest tehnoloogilistest lahendustest ilmselt üks huvitavam on QD-OLED-idega lisandunud uudismudelid.

Quantum Dot OLED tehnoloogiaga tulevad välja 55- ja 65-tollised Master-seeria A95K telerid, mis on ühtlasi ka Sony esimesed sellise ekraaniga televiisorid. QD ehk Quantum Dot lubab kuvada tavalisest oluliselt heledamat pilti ja enam värve. Selle tehnoloogia võimekus peaks olema praegu kuni 93% inimese poolt nähtavast värvispektrist. Uued paneelid tarnib Sony jaoks Samsung.

CES-il esitleti ka mini-LED tehnoloogiaga ekraane. Need said uued Z9K seeria mudelid nii 75- kui 85-tollise valikuga, samuti X95K seeria, kus mini-LED-e kohtab 65-, 75- ja 85-tollistel mudelitel. See tehnoloogia lubab teha õhemaid ekraanipaneele, kuna iga ekraanipiksli taga on eraldi väga väike valgusdiood, mis vaid seda pikslit tagant valgustab. Selline taustvalgustus tagab parema kontrasti ja heledamad detailid tumedal taustal ei kuma servadest läbi, nagu võib juhtuda mõnede tavaliste LCD paneelidega.

Lisaks tõi Sony CES-il avalikkuse ette veel uued MASTER seeria A90K ja A80K 4K OLED- ning X90K 4K LED-seeria telerid.

Uute mudelite hinnad avalikustab Sony selle aasta kevadel.

Sony Bravia Google TV-ga nutitelerite suurima valiku leiab Sony Centerist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.