Sony Centeri blogi

Sony Centerisse jõudis uhiuus QD-OLED teler, mis imiteerib pilti parandades inimese aju tööd

Sony uue põlvkonna telerid teavad, millist ekraani osa sa vaatad, ja parandavad pilti vastavalt sellele.Foto: Sony

Eestis saad nüüd osta juba mitu mainekat auhinda noppinud uut 65-tollist Sony Bravia QD-OLED telerit (peagi lisandub ka 55-tolline mudel), millega tuleb kaasa uue põlvkonna pildiparandustehnoloogia Cognitive Processor XR. Tegu on lahendusega, mis võimendab pilti ja heli vastavalt sellele, mida parasjagu telekast vaadatakse.

Cognitive Processor XR on masinõppel põhinev pildiparandusprogramm, mis jäljendab teleri pildikvaliteeti parandades inimesi aju tööd. Telekas saab kuvatava sisu põhjal aru, millisele ekraani osale vaataja parasjagu kõige enam tähelepanu pöörab. Näiteks jalgpallilahingule kaasa elades jälgib televaataja tõenäoliselt palliga mängijat ning märulifilmi nautides on tähelepanu fookuses peakangelane.

Cognitive Processor XR võimendab telepilti kõige enam just teleka paneeli nendes osades, millele vaatajad pööravad kõige enam tähelepanu. Tulemuseks on realistlikumad värvid, sügavam kontrastsus ning selline detailirohkus, mida vanemad paneelid pakkuda ei suuda. Võrreldes tavapäraste OLED paneelidega pakub QD-OLED tehnoloogia kuni 200% kirkamaid värvilahendusi, mida Cognitive Processor XR omakorda võimendab.

Uus QD-OLED teler suudab muuta vanemad filmid ja seriaalid nende algupärastest versioonidest kaunimaks. XR 4K Upscaling tehnoloogia tõstab 4K resolutsiooni juurde ka sellise sisu, mis algselt seda kuvasuhet ei toeta. Cognitive Processor XR suudab telepilti lisada detailsust, et märgatavalt parandada ka vanemata sarjade ja filmide visuaalset kvaliteeti.

Lisaks maailmaklassilisele pildile käib uue QD-OLEDiga kaasas ka revolutsiooniline heli. Acoustic Surface Audio+ tehnoloogia muudab teleri paneeli mitmekanaliliseks kõlariks, mis suudab täpselt paaritada heli ekraanil toimuvaga. Kui kuuled näiteks püstolilasku, siis jääb mulje, et see kõlab just sellest kohast, kus lask ekraanil toimus.

Uue QD-OLED teleriga tuleb kaasa Google TV kasutusliides, mis teeb sisu otsimise lihtsamaks ja koondab kokku erinevad striiminguplatvormid. Google Voice Search võimaldab YouTube’ist häälotsinguga kiiresti vajalikku sisu leida. Lisaks välismaistele striimimisgigantidele on olemas juurdepääs ka kodumaistele voogedastusplatvormidele: Telia, Elisa, Go3, Viaplay ja Apollo TV. Apple AirPlay, Apple Homekiti ja Chromecasti tugi teeb erinevate seadmete telekaga ühendamise lihtsaks.

Rohkem infot uue Sony QD-OLED teleri kohta leiad Sony Centeri e-poest ja Sony kodulehelt. Kui ostad enne juuli lõppu uhiuue QD-OLED teleri või mõne teise Sony 2022. aasta telekamudeli, saad ostuga kaasa viis aastat tasuta garantiid.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.