Sony Centeri blogi

Sony esitles uut Apple CarPlay ja Android Auto ühendusega meediapleierit autosse

Sony Electronics kuulutas eelmisel nädalal välja oma uue seadme, autodesse mõeldud 10,1-tollise ekraaniga meediapleieri, mis ühildub Apple CarPlay ja Android Autoga.

Sony XAV-9500ES on Sony Mobile ES sarja esimene meediapleier, varem on samast sarjast välja tulnud autokõlarid. 10,1-tollise ekraaniga XAV-9500ES pakub kvaliteetset heliväljundit, kohandatavaid helifunktsioone ja ühendamist nii Apple´i kui Androidi operatsioonisüsteemiga nutiseadmetega. Apple CarPlay ja Android Auto ühendused tagavad võimaluse autos mitmesuguseid meelelahutusfunktsioone ja liiklusinfo- või navigatsioonirakendusi kasutada.

HD heli saadakse 192 kHz / 24-bitise digitaal-analoog muunduri kaudu, mis toetab kõrge eraldusvõimega helikoodekeid, sealhulgas WAV-, FLAC-, ALAC-helifaile ja DSD (22,4 MHz) faile. Kõigi koodekite voogedastus on võimalik üle Bluetoothi.

Seadmes on sisseehitatud nelja kanaliga A/B võimendi, parema helikvaliteedi tagamiseks kasutatakse spetsiaalset eraldi toiteahelat vasak- ja parempoolse kanali võimenduseks. Toiteploki spetsiaalsed mähised aitavad välja filtreerida soovimatud sagedused ja müra. Liskas kasutatakse kõrgpolümeerseid tahke sisuga elektrolüütkondensaatoreid, mida leiab tavaliselt Hi-Fi audioseadmetest ning on selle uue toote puhul valmistatud Sony enda poolt. Mitmekihilised polümeerkondensaatorid tagavad madala harmoonilise moonutuse ja loomulikuma heli.

Samuti on kahekihilise resonantsivastase disainiga omavahel eraldatud analoog- ja digitaallülitused, et ära hoida elektromagnetilist müra. Alumine trükkplaadikiht, mis tegeleb heli analoog-osaga, on täielikult varjestatud ülemisest trükkplaadikihist, kus asub digitaaltöötluse osa.

Audioseadmel on 14-ribaline ekvalaiser, et muusika kõla oma maitse järgi kohandada. Koos kolmetsoonilise crossoveriga saavad kasutajad oma maiste järgi kõige paremini sobitada esi-, taga ja bassikõlareid.

Seadmel on ka eraldi puutetundlik ekraan meedia juhtimiseks. 10,1-tolline paneel on pimestamisvastase valgustusega, mahtuvusliku puutetundlikkusega (sama, mis on olemas kõigil moodsatel nutitelefonidel ja tahvelarvutitel) ja erinevalt tavalisest ekraanist on LCD paneel liimitud läbipaistva liimiga otse klaasist kaitsekihi külge. See tagab täpsema puutetundlikkuse, kuna ekraanipikslid on ekraanipinnale palju lähemal. ka kontrastsus on sellise ehitusega parem, seega ka nähtavus keerulisemates valgusoludes, mida autos üsna tihti ette tuleb.

Graafiline HD kasutajaliides on 1280×720 pikslise erladusvõimega, kasutajaliidesest saab kohandada värve, ikoonide asetust ja taustapilte.

Autosse saab seadme ühendada ühe DIN-i suurusse autoraadiosahtlisse, kust ekraan on reguleeritava jalaga välja ulatuv.

Nutitelefoniga ühendub autoseade kas üle sisseehitatud WiFi (mobiilist tuleb valida seadme tugijaam) või Bluetoothiga, kaasasoleva GPS-antenniga saab aga jätta nutitelefoni taskusse ja pääseda sellele ligi suurelt puutetundlikult ekraanilt.

Apple CarPlay integreerib seadme iPhone’iga, pakkudes autos heli nutiseadmest ning mobiili juhtnuppudega juhtimist. CarPlay lubab helistada, muusikat juhtida, isegi Sony suurelt ekraanilt telefoni kaudu sõnumeid saata ja vastu võtta, näidata liiklusinfot, navigatsioonijuhiseid ja palju muud, mida Apple carPlay toetab. Näiteks on praegu toetatud kolmandate osapoolte navigeerimisrakendused.

Android Auto pakub samamoodi turvalist ja mugavat nutitelefoni kasutamist suuremal ekraanil. Android Autos saab Google’i vahendusel kõnesid teha, olla ühenduses vestlusäppide kaudu, juhtida meelelahutust ja kasutada häälkäsklusi. Google Assistanti saab käivitada, öeldes “Hey Google” või vajutades 9500ES hääljuhtimisnuppu.

Seadmel on kiire käivitus, tagurduskaamerate ühendamise võimalus, kaks suurt programmeeritavat füüsilist nuppu ja võimalus ekraanil ikoone suuremalt näidata. iDatalink maestroga ühidluvatel autodel (vaata oma auto ühilduvuse kohta siit) saab Sony meediaseadme ühendada auto pardaarvutiga ning kuvada sealt erinevat infot.

Seade jõuab maailmas müügile novembris 2021 ja hakkab orienteeruvalt maksma 1090 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.