Sony Centeri blogi

Sony esitles uut omapärast toodet – kodus töötajatele suunatud kaelaskantavaid kõlareid

Sony SRS-NB10 Wireless Neckband Speaker

Sony uus kaelaskantav NB10 Wireless Neckband Speaker on mõeldud kodukasutajale kogu päeva jooksul kasutamiseks nii töötundide ajal kui hiljem meelelahutuseks. Need on käed-vabad kõlarid, mis ripuvad kaelakeena kaelas ning suunavad heli otse üles. Seega saab kõlareid kasutada nii muusika kuulamiseks, mobiilikõnedele vastamiseks, teleri vaatamiseks kui mistahes muuks tegevuseks. Selleks, et terve päev uusi kõlareid kasutada, kestavad nende akud 20 tundi.

SRS-NB10 on optimeeritud isiklikuks tarbimiseks, nii et ainult kasutaja ise kuuleb selgelt nii virtuaalseid koosolekuid ja telefonikõnesid kui ka muusikat, häirimata teisi samas ruumis olevaid pereliikmeid. See efekt tekitatakse üles suunatud kindla nurga all kõlaritega, mille heli ei haju igas suunas üle toa laiali. Suundkõlaritele lisaks annavad selgelt tajutava sügava bassi passiivsed elemendid korpuses.

Kaks sisseehitatud mikrofoni kasutavad helisignaali digitöötlust, mis vähendab NB10 kõlaritest kostvat tagasisidet ja kaja. Konverentskõne ajal saab mikrofoni lihtsasti vaigistada arvuti seadetes ekslemata eraldi füüsilise nupu abil kaelakõlaril.

Kannatab kandmist kogu päeva

Kui kõrvapealseid ja kõrvasiseseid klappe on pikka aega järjest veidi ebamugav kanda, ükskõik kui ergonoomilised need ka poleks, siis traadita ühendusega kaelas kantav kõlar ei sega kasutajat üldse. Seega peaks see lahendus olema ideaalne kodus töötamiseks. Kõlar lebab kindlalt kaelas ja toetub õrnalt õlgadele, käed on vabad ja kõrvad ei pea samuti tajuma mingit survet. Painduv riba tagaküljel aitab kasutajatel selle seadme enda jaoks sobivamaks painutada.

Kiire laadimine ja pikk kasutusaeg

Kuni 20-tunnise aku kestvusega sobib NB10 lisaks kaheksatunnisele tööpäevale ka õhtul kasutamiseks vabal ajal kuni kasvõi magamaminekuni välja. Kui unustasid kõlareid laadida, annab kiire 10-minutiline laadimine kuni tunni lisaaega kasutuseks. Laadimiseks piisab USB Type C ühendusega kiirlaadijast.

Korraga saab üle Bluetoothi ühendada kuni kaks seadet. Kui näiteks kõne tuleb sülearvutisse samal ajal, kui nutitelefonist muusika mängib, saab kõne kohe vastu võtta vaid ühe klõpsuga kaelaseadme vasakul küljel oleva esita/helista nupuga (Play/Call). Kui kõne on läbi, pöördub seade uuesti muusika juurde tagasi, ilma et oleks vaja uuesti Bluetooth-ühendust luua.

Bluetoothiga saab veel lemmikfilmide, saadete ja Podcastide kuulamiseks ühenduse luua nutiteleri, nutitelefoni või muusikapleieriga. Naabrid või isegi toakaaslased seda ei kuule, sest kõlarid suunavad heli otse kasutaja kõrva.

Kõlaritel on IPX4 standardile vastav pritsmekindel korpus, seega kannatab ka niiskemates oludes kasutada, kuid mitte päris lausvihmas või vees.

Sony SRS-NB10 soovituslik jaehind on ligi 150 eurot ja seda saab valida kas n-ö söehalli või valge korpusega. Müügile saabub kõlar septembris 2021.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.