Sony Centeri blogi

Sony hübriidkaamerad – millist valida?

Hübriidkaameratel on endiselt eeliseid mobiilikaamerate ees, kui plaanid tõsisemalt pilti teha ja soovid head kvaliteeti, mida annavad ka eraldi vahetatavad objektiivid.

Soodsaim võimalus on kompaktsed APS-C sensoriga hübriidkaamerad, mis on piisavalt pisikesed, et alati kaasa võtta, kui loodusesse, reisile või mõnele üritusele lähed. Pisut kallimad, aga kindlasti ka parema pildiga on täiskaadersensoriga kaamerad – neis on digisensor palju suurem ehk sama suur, nagu olid kunagi 35 mm filmiga pilti tegeval kaameral ühe filmikaadri mõõtmed.

Vaatame, millised Sony hübriidkaamerad kõige paremini erinevateks vajadusteks sobivad.

Parim APS-C sensoriga soodne ja kompaktne kaamera – Sony a6400

Kui tahad kompaktsema kaamera ja väiksema APS-C sensoriga maksimaalset kvaliteeti, siis vali Sony a6400 kere. See mudel sobib väga hästi videoblogijale, sest pildiotsija ekraan on keeratav ka ettepoole, filmitava suunas. Nii saad ise näha, mis pildile või videosse jääb.

Kui tahad kohe juurde ka universaalset objektiivi, siis võta 16-50 mm kompekt või veelgi laiema ulatusega 18-135 mm ehk nn reisiobjektiiviga komplekt igaks elujuhtumiks, lainurgast teleobjektiivini.

Parim kompaktkaamera, mis mahub taskusse ja on võimas igas olukorras – RX100 VI

Sony RX100 VI on võimas kompaktkaamera, millel 24-200 mm objektiiv F2.8-4.5 avaga. Seda vahetada ei saa, aga suur ulatus sobib pea kõigiks olukordadeks. Lisaks ekraanile saad kasutada ka peidetavat pildiotsijat, et pildistada nagu peegelkaameraga.

Parim kompaktne täiskaaderkaamera – Sony RX1RM2

Kui tahad täiskaaderkaamera kvaliteeti, kuid kompaktset kaamerat, millega ei pea kaasas kandma komplekti vahetatavaid objektiive, siis väikseim selline on Sony RX1R M2. Profifotograafide seas on see kõrgelt hinnatud mudel, mida tavaliselt kantakse kaasas juhuks, kui kiirelt on vaja teha hea kvaliteediga pilt näiteks mõnes ootamatus olukorras. Kompaktsus ja 42 MP täiskaadersensori kvaliteet aitavad nii-öelda puusalt tulistada ja hea foto alati kätte saada.

Parim täiskaader-hübriidkaamera hea hinnaga – Sony a7M3

See Sony kaamera on pööranud paljud fotograafid hübriidkaamera usku – lisaks täiskaadersensori kvaliteedile on võimalik sel mudelil vahetada objektiive aina kasvavast valikust ja kindlasti pole see valik enam liiga kitsas ka profimatele pildistajatele. Kaamera on väga hea valgustundlikkuse ja kiirusega.

Vajad kiireimat autofookust? Võta Sony a9

Sony a9 on maailma kiireima autofookusega. Kui pildistad kiireid asju – spordivõistlusi, loomi vms, siis Sony a9 suudab alati pildi teravaks saada.

Samuti on see kaamera parim valik, kui kõige tähtsamaks kriteeriumiks on videokvaliteet. Mudel toetab 4K resolutsiooni ja kiirest autofookusest on video tegemisel palju kasu.

Kui tahad kõige paremat kvaliteeti, võta Sony a7RM4

Kui tahad parimat kvaliteeti ja ei lepi kehvemaga, siis täiskaader-hübriidkaamera Sony a7RMIV on koguni 61-megapikslise sensoriga ja uuenenud pilditöötlusprotsessoriga, mis aitabki kindlustada parima pildikvaliteedi. Lisaks on sel mudelil kiire autofookus ja kvaliteetse 4K video salvestamise võimalus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.