Sony Centeri blogi

Sony hübriidkaamerad tegid Tokyo olümpiamängudel väga hea tulemuse

Kaader videost

Kui tavaliselt on profifotograafide seas olnud kaks suurt tegijat – Canon ja Nikon, siis sel aastal oli olümpiamängudel suurelt esindatud ka kolmas suur tulija – Sony, kirjutab Financial Times oma ülevaates.

Kahe suure tegija kõrval on aina enam populaarsust võitmas hübriidkaamerad ehk peeglita kaamerad, kuna need on kompaktsed, kiired ja nii nagu peegelkaameradki erinevate vahetatavate objektiividega. Sony on Canoni ja Nikoni kõrval esialgsete küsitluste järgi hõivanud profifotograafide seas kuni 30% turuosa. See tähendab, et turg ei ole enam põhiliselt vaid kahe suure vahel jaotatud.

Mitmed olümpial osalenud spordifotograafid ütlesid neid küsitlenud ajakirjanikele, et nägid sellel aastal esimest korda Tokyo olümpiamängudel väga palju kompaktseid hübriidkaameraid, mida varem profid eriti ei kasutanud. Seda kinnitavad ka üldised turu arengud – 2020. aastal müüdi esimest korda hübriidkaameraid rohkem, kui peegelkaameraid.

Üsna kokku on aga viimase dekaadiga tõmbunud kompaktsete digikaamerate turg – ligi -93%. Profid neid tavaliselt ei kasuta, kuid tavalised hobifotograafid on enamasti kolinud nn digiseebikate juurest mobiilikaamerate peale, kuna need teevad kompaktkaameratega võrreldes kvaliteedilt samaväärseid pilte. Milleks siis mitut kaamerat kaasa võtta, kui mobiilikaamera on alati taskus olemas?

Sony võidukäigu alguseks professionaalsete fotograafide maailmas loetakse 2017. aastat, kui tuli välja Sony a9 täiskaader-hübriidkaamera. Eelmisel aastal näiteks otsustas Associated Press täielikult üle minna Sony hübriidkaameratele.

Profifotograafide jaoks on hübriidkaameratel mitmeid omadusi, mis teevad need paremaks, kui traditsioonilised peegelkaamerad:

  • kergem kaal
  • võimalus eelvaate-ekraani keerata igas suunas, et paremini pildistatavat kaadrit näha
  • vaiksem päästikuklõps
  • parem pildi stabiliseerimine
  • paremad video ülesvõtmise võimalused sama kaameraga
  • suurem pildistamiskiirus

Hübriidkaamerate peamiseks puuduseks on olnud lühem aku tööaeg ja kitsam objektiivivalik, kuid mõlemaid vigu on tootjad praeguseks oluliselt pisendanud, kuna hübriidkaameratel on juba arvestatav aku tööaeg ja objektiivivalik täieneb samuti väga kiiresti ka profifotograafide jaoks.

Vaata siit videost, millega spordifotograafid põhjendavad oma valikut, miks nad kasutavad igapäevaselt just Sony a9 II kaamerat:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.