Sony Centeri blogi

Sony ja Light teevad koostööd väga paljude tagakaameratega mobiililahenduste loomiseks

Neli ja viis tagakaamerat pole lähemas tulevikus mobiilidel enam piiriks, sest üks suurimaid mobiilikaamerate sensoreid tootev Sony Electronics sõlmis kokkuleppe firmaga Light, et koos arendada veel rohkemate kaameratega süsteeme.

Light on idufirmast välja kasvanud ettevõte, mis tuli mõned aastad tagasi välja ideega luua 16 erineva sensoriga mobiilikaamera, mis pildistab nagu peegelkaamera. Erinevad ülesanded ja läätsed on jaotatud mobiili tagaküljel asuvate kaamerate vahel ja keerukas tarkvara paneb 16 korda enamatest andmetest kokku tõeliselt kvaliteetse pildi. See kaamera oli veel hiljuti entusiastidele ka müügil ja sai tellida, praeguseks on esimesed partiid otsa lõppenud.

Sony on aga tootnud kaamerasensoreid pea kõigile juhtivatele mobiilitootjatele ning Sony käes on praegu ka rekord suurima pikslihulgaga – 48 MP sensori tootmisel.

Koostöölepe sõlmiti veebruari lõpul ja selle eesmärgiks on kasutada Sony turul parimaid sensoreid koostöös Light´i välja arendatud spetsiaaltarkvaraga, mis oskab mitme sensoriga pildistatud materjali oskuslikult kokku panna.

Sony Electronicsi ja Light ühises pressiteates lubatakse, et hakatakse koostöös välja arendama nelja ja enama sensoriga mobiilikaamerate süsteeme, mis lähiaastatel jõuavad ka mobiilidesse.

Fotod: Light

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.