Sony Centeri blogi

Sony kaks uut ribakõlarit teevad nutitelerist võimsa heliga kodukino

Sony tutvustas sel kevadel oma kaht uut ribakõlarit ehk soundbari HT-G700 ja HT-S20R, mis muudavad võimsa ruumilise heliga kodus teleri vaatamise tõeliseks kinoelamuseks.

HT-G700 puhul on tegemist 3.1 kanaliga Dolby Atmos® ja DTS:X toega heliseadmega, millega saab kuulata kvaliteetset kuni 7.1.2 kanaliga surround heli, mida kõlar tekitab.

Sel ribakõlaril on ka Sony Vertical Surround Engine, mis täidavad ruumilise heliga kogu toa nii vertikaal- kui horisontaalsuunas. Signaalitöötlus on saanud edasiarenduse, mis võimaldab edastada surround heli laiematele aladele toas. Seega ei pea alati kindlas kitsalt piiratud kohas istuma, et ruumilist efekti kuulda. Immersive Audio Enhancement on aga Sony väljatöötatud lisafunktsioon, mis muundab ka tavalise stereoheli kuni 7.1.2 kanaliga surround heliks.

HT-G700 komplekti kuulub lisaks teleriekraani ette paigutatavale kitsale soundbarile ka keskkõlar, mis toob vokaalid kvaliteetsemalt ja selgemalt esile. See teeb nii eriti kiirete dialoogide või sosistatud tekstide kui ka muusika kuulamise mugavamaks. Samuti on komplektis võimas subwoofer ehk bassikõlar rikkalike basside kuulamiseks. Kogu komplekti ühendamine teleriga on eriti lihtne, kasutades kas juhtmevaba Bluetoothi või HDMI eARC/ARC ühendust.

HT-S20R on Sony teine uudiskõlar, mis on taskukohane, aga samas väga võimas, pakkudes 5.1 kanaliga heli. Uuendatud disainiga komplekt pakub 400 W võimsust, kaht tagakõlarit ja muidugi ka võimsat subwooferit. Komplekti on lihtne nutiteleriga ühendada HDMI, optilise või analoogsisendiga ning samuti saab kasutada ka juhtmevaba Bluetooth-ühendust.

Mõlemad ribakõlarid on müügil Sony Centeris. HT-G700 maksab 449,99 eurot, HT-S20R 249,99 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.