Sony Centeri blogi

Sony kõrgtasemel vinüülimängija on parim võimalus plaadikogu digitaliseerimiseks

Foto: Sony.

Tõeliste muusikasõprade hulgas on vinüülplaadimängijad jätkuvalt au sees ja seda nii nende helipildi hea kvaliteedi kui loomuliku ning sooja kõla tõttu. Et ka liikvel olles ei peaks kõrva kriipivat muusikat kuulama, on Sony loonud vinüülimängija, mis lubab plaadikogu väga lihtsalt ja kõrge kvaliteediga digitaliseerida.

Vinüülimängijad, mis võimaldavad plaadikogu digitaalsesse vormingusse teisendada pole uus nähtus. Kahjuks peab neist enamike puhul leppima tõsiasjaga, et kvaliteet pole siiski jätkuvalt analoogheliga võrreldav, sest teisendamisel läheb osa kvaliteeti kaotsi. On aga plaadimängijaid, mille puhul seda ei juhtu. 

Üks parimaid sellise seadmeid on Sony PS-HX500, mis ei lase muusikat mitte lihtsalt salvestada, vaid teeb seda erakordselt kõrge kvaliteediga. Seadme võimekusest võib aimdust anda tõsiasi, et juba aastaid turul olnud plaadimängija on audiofiilide portaali What Hi-Fi hinnangul jätkuvalt parim omataoline.

Olles varustatud kvaliteetse DSD muunduriga, annab PS-HX500 kasutajatele võimaluse kopeerida lemmikanaloogpalad arvutisse kõrglahutusega kvaliteediga digifailidena. Nimelt saab selle abil muusikat arvutisse salvestada tavapärasemas WAV või tõeliselt kõrget kvaliteeti võimaldavad DSD vormingus.

Foto: Sony.

Heli digitaliseerimiseks peab vaid plaadimängija USB liidese abil arvutiga ühendama, Sony tarkvara vahendusel salvestamise vormingu valima ning juba saabki helid digitaalkujule teisendada. Lugusid saab tarkvara abil hiljem muuta ja pealkirjastada, lõigata või kokku ühendada, nii et kasutaja saab oma muusikaga tõeliselt loominguline olla.

Muidugi pole PS-HX500 plaadimängija puhul kompromisse tehtud ka tavapärasemate omaduste juures. Iga selle komponent on valmistatud spetsiaalselt suurepärase muusikaelamuse pakkumiseks.

Näiteks on selle 30 mm paksune akustiline alus erakordselt suure tihedusega, mis tagab selge helipildi. Plaadimängija sirge helipea õlg võimaldab suurepärase stereotasakaalu. Õlg on varustatud ka integreeritud ümara peaümbrisega, mis minimeerib resonantsi ja aitab taasesitada puhast heli. Seadme integreeritud fonoeelvõimendi aitab aga luua otseühenduse välisvõimendiga ning helisid taasesitada just nii, nagu nad kõlama mõeldud on. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.