Sony Centeri blogi

Sony läks Nikonist mööda ja on nüüd suuruselt teine kaameratootja maailmas

Sony Alpha7 III eelmisel aastal messiesitlusel. (CC) Foto: Hiruochi / Wikipedia

Sony pole olnud kaamerate maailmas väga kaua, seni on seda sektorit valitsenud Canon koos Nikoniga. Kiirelt tõusnud uus tegija aga on nüüd astunud nende kahe gigandi vahele, kompaktkaamerate arvestuses aga jõudnud juba maailma suurimaks.

Vastavalt Sony viimasele tegevusaruandele on Sony vahetatavate objektiividega kaamerate turuosa kasvanud 19 protsendilt 2017. aastal (majandusaastal) 23 protsendini 2018. aastal, mis toobki Sony Canoni järel teiseks suurimaks maailmas. Järgneb Nikon.

Kompaktkaamerate valdkonnas aga on Sony turuosa kasvanud 26 protsendilt 2017. aastal 29 protsendini eelmisel aastal, mis annab konkurentsitult parima tulemuse maailmas. Ligi kolmandik kompaktkaameratest, mida ostetakse, kannavad nüüd Sony logo.

Kaameratootmine on üks Sony tugevaimatest valdkondadest, mida toetab ise sensorite valmistamine – Sony sensoreid kasutavad ka paljud teised tuntud tegijad, mobiilikaamerate valdkonnas on samuti Sony sensorid väga levinud paljudes tippmudelites.

Sony tooteid, sealhulgas kaameraid, saab osta Sony Centeri poodidest ja e-poest. Kohapeal aitavad alati ka Sony toodete spetsialistid, et sobiv valik teha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.