Sony Centeri blogi

Sony loob oma tehisintellekti, mis tuleb seadmetesse juba lähiajal

Sony liitub tehisinetellekti (AI) võidujooksuga, hakates ise arendama oma masinõppe tehnoloogiat. See jõuab seadmetesse juba lähiajal alates digikaameratest ning lõpetades kodurobotitega.

Tehisintellekti uurimise ja arendamisega tegelev üksus kannab nime Sony AI ja selle esindused saavad olema Jaapanis, USA-s ja Euroopas. Esimesed projektid, milles AI-d kasutama hakatakse, on mängud, pilditöötlus ja toiduvalmistamine.

Arendust ei alustata nullist, sest tegelikult on mitmetes Sony seadmetes tehisintellekt juba olemas. Näiteks uus hübriidkaamera A6600 kasutab juba AI autofookust, mis on maailma kiireim ja täpseim.

Täiesti uue valdkonnana aga hakkab Sony AI uurima toiduvalmistamise võimalusi tehisintellekti abiga. Selleks alustati koostööd Carnegie Melloni Ülikooliga, et arendada toiduvalmistamise robotit kodumajapidamiste jaoks.

Miks just toit? Sony AI juht Dr. Hiroaki Kitan põhjendab seda hea võimalusena õpetada robotitele õrnade esemete ja pehmete ebamäärase kujuga objektidega ringikäimist, et tulevikus saaks neid paremini rakendada näiteks meditsiinis, teistes kodutöödes ja päästetöödel.

Vaata videost, kuidas tehisintellekti ja robotite abiga võiks söögitegemine tulevikus välja näha:

Kuna Sony Playstation on üks populaarseimaid mängukeskkondi maailmas, siis loomulikult asub Sony AI välja töötama lahendusi ka mängude jaoks. AI aitab arendajatel testida, kuidas mäng käitub erinevates olukordades, veel sobib see mängijate käitumise analüüsimiseks, et tulevikus veelgi nauditavamaid keskkondi luua, mis kasutajatele rohkem meeldivad ja on arusaadavamad. Masinõpe aitab ka uusi mänge automaatselt luua ja disainida.

Sony kui maailma suurim kaamerasensorite tootja kasutab ka selles valdkonnas AI abi ja uus üksus aitab seda edasi arendada. Nii fokuseerimise, sensori andmete lugemise ja järeltöötluse juures on masinõppest palju abi. Juba praegu aitavad närvivõrguarvutused ja iseõppivad algoritmid väikeste kaamerasensorite pildi väga heaks tuunida, eriti just kehvades valgusoludes tehtud fotodel.

Kui kodused toidurobitid veel lähemal ajal poodidesse ei jõua, siis tehisintellekt kaamerates ja mängudes on juba sama hea kui kohal ja muutub iga kuuga aina paremaks.

Sony toodete parima valiku leiad Sony Centeri poodidest või e-poest.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.