Sony Centeri blogi

Sony lõpetab PS Vita tootmise, kuid laiendab mobiilset mängimist iOS-ile

Playstation Vita (CC) Sergey Galyonkin / Flickr

Sony teatas nädalapäevad tagasi, et PS Vita ehk mobiilne mängukonsool kaob ajalukku ja seda edasi ei toodeta. Tegemist oli küll Jaapanis eduka ja esialgu ka mujal üsna hästi müünud konsooliga, kuid viimasel ajal näis mängijate huvi selle vastu vähenevat. Siiski ei tähenda see, et mobiilsete mängude alal Sony tagasi tõmbuks.

Mobiilid on aina võimekamad ja mängimiseks sobivamad, seetõttu tõi Sony PlayStation 4 lisavõimaluse Remote Play nüüd välja ka iOS-ile. Apple´i seadmete omanikud saavad oma Playstation 4-le teha uuenduse viimasele tarkvaraversioonile 6.50, mis lubabki kasutada Remote Play omadust ka iPadides ja iPhone´ides. Kui varem töötas see PlayStation Vita peal, siis laienedes Apple´i seadmetele võib öelda, et mobiilise mängimise võimalus jõuab veelgi suurema seltskonnani.

Sony Remote Play lubab mobiilist juhtida oma kodust mängukonsooli ja seega ka mängida kodust eemal olles. Remote Play saadab konsoolist nii heli kui pildi nutiseadmesse, tegeledes taustal kogu vajaliku ressurssinõudva renderdamise ja arvutustega. Nõrgema riistvaraga mobiilne seade tegeleb vaid pildi ja heli edastamisega ning juhtkäskluste edastamisega.

Remote Play on varem kättesaadav olnud ka Xperia nutitelefonidele, Windowsiga arvutitele ja Mac-idele. Nüüd on see iPad´idele ja iPhone´idele kättesaadav uue äpina ka App Store´ist. Juhtnupud kuvatakse mänguekraanil.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses