Sony sai CES 2021 innovatsiooni-auhinnad 3D ekraani ja kõrvaklappide eest

Nii nagu igal aastal, nii toimub maailma üks suurimatest tehnoloogiaüritustest CES seegi kord jaanuari alguses, kuid vastavalt oludele virtuaalselt. 2021. aasta traditsioonilised innovatsiooniauhinnad aga kuulutati juba mõni päev tagasi välja, Sony sai tunnustuse kahes kategoorias.

Arvutiriistvara ja komponentide kategoorias kuulus Sonyle auhind uudse, üsna ulmelisena mõjuva prillivaba 3D ekraani eest, mida saab nüüd ka osta.

Sony Electronics Spatial Reality Display

Sony SR Display (Spatial Reality) kohta saab põhjalikumalt lugeda ka Sony Centeri blogipostitusest.

Spatial Reality Display (SR Display) on murrangulise tehnoloogiaga toode, mis põhineb Sony silmade asukoha tuvastamise lahendusel. Ekraan ei vaja virtuaalreaalsuse prille ega peakomplekti ning võimaldab paljude tööstusharude töötajatel alates transpordi-, tervishoiu- ja haridustöötajatest kuni graafiliste disaineriteni vaadata filme, arvutigraafikat ja visuaalefekte ning oma disaini-ideid ruumiliselt ellu äratada ilma virtuaalprillide abita.

SR Display soovitatud jaehind on 4999,99 USD. Seade on juba saadaval Sony enda rahvusvahelises e-poes ja mõnedelt jaemüüjatelt, saadavus laieneb uuel aastal veelgi.

Sony WH-1000XM4 mürasummutavad juhtmevabad kõrvaklapid on aga saanud juba varem mitmeid nimekaid auhindu mujalt ning võitsid CES-i innovatsioonitiitli kõrvaklappide kategoorias.

WH-1000XM4 on sellest sügisest müügil ja on legendaarsete WH-1000XM3 klappide järeltulija. “What Hi-Fi?” audioportaal näiteks valis WH-1000XM4 selle aasta parimateks mürasummutavateks klappideks, sama tiitli olid eelmise põlvkonna WH-1000XM3 klapid juba varem saanud.

CES-i auhinnatud toodete kirjelduses öeldakse innovatsiooniauhinna võitnud Sony toote kohta, et juhtmevabad ning mürasummutavad kõrvapealsed klapid pakuvad väga head heli, võimaldades samal ajal ka isikupärastada ja juhtida kõike, mida kuulad. Kõrvaklappide aku kestab kuni 30 tundi, toetades kiirlaadimist.

CESi innovatsiooniauhindade programm on iga-aastane konkurss, mille korraldab Consumer Technology Association (CTA) ja millega tunnustatakse tarbetehnoloogia toodete silmapaistvat disaini ja tehnikat erinevates tootekategooriates. Disainerid, insenerid, meediakanalid ja teised mõjuisikud vaatasid läbi kandidaadid ja valisid välja parimad tooted, mis põhinevad innovatsioonil, silmapaistval inseneritööl ja on kasutaja jaoks parima funktsionaalsusega. Hinnati ka toote esteetikat ja disaini.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.