Sony sisenes droonimaailma ja esitles uut drooni proffidele – Airpeak S1

Sony uuest profidroonist, mis pole pelgalt mänguasi, vaid tõsine tööriist parimate kaamerate ja stabilisaatoritega, sahistati juba enne selleaastast CES-messi. Nüüd, juuni keskel tuli uus lennumasin ilma suurema kärata välja ning jõuab sügisel maailma poodidesse. Tegemist on foto- ja videograafidele ning teistele õhust head pilti vajavatele spetsialistidele suunatud tippkvaliteediga tootega.

Kõigi aegade kõige esimene Sony droon Airpeak S1 on ühtlasi maailma väikseim droon, mille saab varustada peeglita vahetatava objektiiviga Alpha täiskaaderkaameraga.

Uus lennumasin kasutab patenteeritud mootorilahendusi, tiivikuid, juhtimissüsteemi ja andurikomplekti, mis lubavad lennata suurtel kiirustel ja väga stabiilselt. Airpeak S1-l on kaasas pult, millega saab õhust filmimist ja õhusõidukit ennast juhtida. Droon tunneb automaatselt ära lähemad takistused. Vajadusel saab trajektoori ette määrates suunata lennuvahendi autonoomsele lennule.

Sony Airpeak S1 professionaalne droon.

Uuel Airpeak S1-l on maksimaalseks liikumiskiiruseks horisontaalsuunas 90 km/h, mis reaalsetes tingimustes loomulikult sõltub ka tuule suunast ja tugevusest. Tuulekindlus on tagatud kuni 20 m/s tuulega.

Allolevast videost on näha, kuidas drooni tuulespüsivust testiti:

Lisaks kergele, tõhusale ja vastupidavale 17-tolliste propellerite ja harjadeta mootori süsteemile on Airpeak S1 optimaalseks juhtimiseks varustatud ka ESC ehk elektrilise kiiruse regulaatoriga. See tagab stabiilse lennu ja kõrge manööverdusvõime.

Sony pildisensoritega varustatud stereokaamerad on paigaldatud korpuses viide asukohta (ees, taga, vasakul, paremal, all). Sony Vision Sensing Processor, mis töötleb kaamera andmeid ülikiirelt ning väikese energiatarbega, oskab igal hetkel hinnata õhusõiduki asukohta ja asendit ruumis. See tagab stabiilse lennu ka sellistes kohtades, kus navigatsioonisatelliitide täpsus pole hea, näiteks siseruumides või sildade all.

Airpeak S1 esi-, taga-, vasak- ja parempoolsed stereokaamerad ning üles paigaldatud infrapunakiirguse andur tunnevad ära läheduses asuvad takistused, võimaldades lennumasinal automaatselt aeglustada või peatuda vastavalt ümbritsevatele tingimustele.

Ühildub paljude Sony kaameratega

Kasutajad saavad filmi- ja fototöödeks valida endale sobiva Alpha kaamera. Airpeak S1 ühildub paljude kaamerakorpusega, sealhulgas Alpha 7S ja 9. seeria ning FX3 kaameratega. Ühildub ka Alpha 1, mis suudab videokaadreid salvestada 8K kvaliteediga.

Profidrooni juhitakse Airpeak Flight äpiga, mis on olemas nii iOS-ile kui iPadOS-ile.

Airpeak S1 pakub lisaks “kahekohalist” töörežiimi, nii et üks kasutaja saab drooni ennast juhtida, teine ​​aga suunab gimbalit ja kaamerat, kontrollides pilti keerulistes stseenides ise juhtimise pärast muretsemata. Puldist kallutatav FPV (First Person View) kaamera on paigaldatud lennuki ninaossa ning see on operaatorile vajalik lennuki sõidusuuna kiireks kontrollimiseks.

Uue drooniga tuleb kaasa veebirakendus Airpeak Base, mis aitab operaatoril hallata seadmeid, koostada lennuplaane ning pidada lennupäevikuid. Airpeak Base´i abil saab kokku pannaa täpsemad lennuplaanid ja lennata automaatselt samal kursil korduvalt, justnagu õhku paigaldatud “rööbastel”. Airpeak S1 suudab õhus joonistada sujuvaid kurve, et filmida ühtlaselt kulgevaid kaadreid. Reproduktsioonlennuga saab aga automaatselt korrata juba läbitud lennumarsruuti koos gimbali ja kaamera liikumisega, mis on salvestatud lennupäevikusse.

Uue Airpeak S1 soovitatav jaehind on umbes 9000 dollarit (7600 eurot) ja see müüakse koos kahe komplekti tiivikute, ühe kaugjuhtimispuldi, kahe aku ja akulaadijaga. Spetsiaalselt Airpeak S1 jaoks valmistatud kolmanda osapoole gimbal müüakse eraldi. Drooni hakatakse tellijatele tarnima sel sügisel.

Vaata drooni Airpeak S1 tutvustusvideot siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.