Sony Centeri blogi

Sony suured uudised CES-ilt: vähem rauda, rohkem emotsiooni

Sony osaleb Las Vegases praegu toimuval tehnikamessil CES 2020 oma suure messialaga ning tutvustab seal kontseptsiooni, mis rõhub loomingulisusele ja emotsioonidele. Selle tõestuseks on välja toodud mitmed Sony uusimad tehnoloogiad, mis aitavad parandada heli ja pilti ning muuta multimeedia kasutuskogemust.

Sony Corporationi president ja tegevdirektor Kenichiro Yoshida ütles enne messi avamist peetud Sony pressikonverentsil, et loomingulisus ongi Sony jaoks praegu kõige olulisem edasiviiv jõud. Mõnedelt oodatud lahendustelt veel eesriiet lõplikult ei paotatud, samas osasid juba väljatoodud tooteid ei osanud küll keegi Sony poolt oodata.

Playstation 5 tuleb

Ehkki CES-il ei näidatud veel Sony uue põlvkonna mängukonsooli, said kõik kinnituse, et see on kohe tulemas. Selle tõestuseks avalikustati esmakordselt PlayStation 5  uus logo (ülal), mis on üsna sarnane PS4 logole.

PlayStation 5 peaks müüki jõudma 2020. aasta jõulude ajaks.

Turvalahendus autodele ohutuse tõstmiseks

Pilditöötlus- ja tajumistehnika on ka autonduses omandanud uue tähenduse ning siin saab Sony pakkuda oma lahendusi, mis suurendavad sõitjate turvalisust.

Nn “Safety Cocoon” on uus auto turvatsooni kontseptsioon, mis tagab ohutuse erinevates olukordades, luues ümber salongi 360-kraadise jälgimisala ohtude kiireks vältimiseks. See turvalahendus koosneb järgmistest osadest:

  • tundlikud kõrglahutuse ja suure dünaamilise ulatusega (HDR) CMOS-pildisensorid, mis tuvastavad täpselt erinevaid objekte ka olukordades, mis varem olid masinale liiga keerulised
  • LIDAR-seade ehk laserskanner, mis kasutab ülitäpset kaugusmõõtmist, et luua auto ümbrusest täpne 3D-mudel
  • erinevad ühendatud andurid objektide täpseks ja kiireks tuvastamiseks udus, tugevas tagantvalguses ja öösel sõites
  • ToF (Time-of-Flight) sensorid tuvastad autosalongis olevad inimesed ja objektid, et optimeerida meelelahutuse pakkumist viipe- ja häälkäsklustega.

Uus kontseptsioonauto, mis tutvustab meediasüsteemide võimalusi

Sony tõi oma messiboksi ka uue elektriauto – see on kontseptsioonauto, mis aitab tutvustada Sony turva-, meedia- ja tuvastustehnoloogiaid. Neid kõiki juhib Sony arendatav tehisintellekt, mida toetavad omakorda side- ja pilvetehnoloogiad.

Sõidukis on kasutusel 33 erinevat sensorit, sealhulgas nii CMOS-pildisensorid kui ToF-sensorid ja juhtimisabi tarkvara. Multimeediat saab kuulata Sony uue 360 Reality Audio helilahendusega, mis loob ruumilise 3D heli kõigi kuulajate ümber. Esiistmetel istujad saavad kasutada panoraamekraani, millelt on võimalik nautida nii filme kui muud sisu puutetundliku või viibete ja häälkäsklustega juhitava kasutajaliidese kaudu.

5G viib spordiülekanded uuele tasemele

5G annab üliväikese viite, mis on hea spordiülekannete täpsel ülekandel. Lisaks aitab tehisintellekt sisuloojatel videoid paremini toota väga kiirelt toimuvate sündmuste puhul, et midagi ei jääks vaatajal nägemata.

Sony korraldas 2019. aasta detsembris oma uue ülekandekontseptsiooni testi, kasutades 5G-ühendusega kaamerat ühe Ameerika jalgpalli mängu reaalajas edastamiseks. Sony messiboksis on võimalus näha 5G katset tutvustavat videot, samuti katses kasutatud seadmeid – Sony õlalkantavat videokaamerat PXW-Z450 ning andmete kiiret üleslaadimist korraldavat Xperia 5G mmWave’i prototüüp-saatjat, mis kodeerib ja edastab reaalajas kvaliteetset videomaterjali.

Tehisintellekt teeb sellistel ülekannetel jooksvalt videoanalüüsi ja suunab vajalikud kaamerad ning stseenid “eetrisse”. Sony boksis toimub näiteks lauatennise näidismäng, mis lindistatakse erinevate seadmete, sealhulgas ka HDC-P50 POV-kaameraga ja Sony kiirpildianduritega varustatud kaameratega. Salvestatud pilti kasutatakse aga hiljem mängijate pooside ja palli lennutrajektoori analüüsimiseks, misjärel arvutigraafikas loodud virtuaalsed tegelased matkivad mängijate liigutusi.

3D-prillid ja ekraanid nii tööl kui vabal ajal

Ehkki 3D prillid ja 3D ekraanid pole enam teab mis uus tehnoloogia, on seda endiselt vaja täiustada, et tagada mugavam vaatamiskogemus. Selleks on Sony loonud eriti realistliku 3D-lahenduse, mis jälgib silmi ning kasutab ka näotuvastusalgoritme, et pakkuda ülitäpset ruumilist kogemust, mida palja silmaga vaadatavad 3D-kuvarid ei suuda seni pakkuda. Seda saab kasutada ka virtuaalreaalsuse ja liitreaalsuse juures, et luua meelelahutuses või tööstuses realistlik keskkond.

Messialal näidatakse virtuaalses tootmiskeskkonnas, kuidas linateosed ja teleseriaalid valmivad. LED-ekraanidelt saab juba võttepaigas otse jälgida, mismoodi lõplik pilt välja näeb. Režissöörid, operaatorid ja näitlejad tunnetavad niimoodi keerulisemaid stseene võimalikult täpselt.

Telerid suuremad, selgemad ja kirkamad

Muidugi näitab Sony ka oma uusi tooteid nutitelerite segmendist, kuid siin midagi väga peadpööritavat hetkel ei toimu. 8K resolutsioon on tulnud, et jääda ning hakkab tasapisi 4K-d välja vahetama. 

Z8H-seeria 8K LCD-telerid pakuvad korralikku pildikvaliteeti ka siis, kui 8K sisu pole saadaval, tehes 4K või väiksema resolutsiooniga materjali võimsa pildiprotsessori X1 Ultimate´i abiga ligi 8K kvaliteedile vastavaks. Sony uued telerid on varustatud raami integreeritud kõrgsageduslike kõlarielementidega, mis tagavad õhukese disaini juures ekraanipinnalt lähtuva helikogemuse, mida nimetatakseka Sound-from-Picture Reality´ks. See on ka varem Sony osadel teleriseeriatel kasutusel olnud, kuid saanud nüüd täiustusi.

A8H-seeria OLED-telerid on nüüdsest varustatud X-Motion Clarity lahendusega, mis muudab kiirelt liikuvad pildid oluliselt teravamaks, tegemata seejuures järeleandmisi pildi ereduses. Kõik see pääseb eriti hästi mõjule suuremate ekraanidega.

Rohkem 3D heli erinevatesse seadmetesse

Sony andis teada ka plaanist laiendada 360 Reality Audio helilahendusega ühilduvate seadmete hulka. 360 Reality Audio tuli Põhja-Ameerikas ja Euroopas välja 2019. aasta sügisel piiratud hulgale seadmetele. Sony laiendab toetavate toodete hulka nii kõrvaklappide kui kõlarite seas.

Vaata lähemalt 360 Reality Audio olemuse kohta siit.

Täiesti uusi Sony kõrvaklappe ja kõlareid pole aga sel aastal CES-il veel esitletud.

Sony boksis näha olevate lahenduste ja toodete kohta saab lähemalt uurida sellelt lingilt, kuhu lisandub ka jooksvalt värskeid uudiseid.

Sony toodete parima valiku leiad Sony Centeri poodidest või e-poest.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.