Sony Centeri blogi

Sony tarkvarauuendus kõrvaldas PS4 kellapatarei “kustumise” vea ehk nn CBOMB-i

Märtsis avastas üks PS4 mängija, et kui Sony mängukonsooli PS4 kellapatarei lakkab töötamast, pole ilma PSN ühenduseta võimalik enam konsooli kasutada. Seade annab veateate ning muutub kasutuks telliseks laual. Ehkki kellapatarei kustumine on paljudele mängijatele alles kauge tuleviku küsimus, on see probleem nüüd värske tarkvarauuendusega kõigi jaoks kõrvaldatud.

Märtsis avastas PS4 modifitseerija Lance McDonald, et kui eemaldada kellapatarei mängukonsooli emaplaadilt, pole enam võimalik edasi mängida:

Teatavasti ei saa PS4 kasutajad ise oma seadme kella õigeks kruttida, sest mängudes on oluline aja sünkroniseerimine, et keegi nii-öelda kella tagasi keerates endale mängudes mingit eelist ei saaks. Ajamasina blokeerimiseks sünkroniseerivad kõik Playstationid kellaaega PSN-is ehk Playstationite võrgus, aga kui võrguühendust pole, säilitab õige kellaaja paika seadme sisemine kell, mida toetab väike nööp-aku. See kestab aastaid, võib-olla isegi aastakümneid, aga nagu iga akuga, saabub ühel hetkel lõpp. Kui nüüd süsteem õiget kellaaega ei saa, lakkab Playstation 4 lihtsalt töötamast.

Massiliselt pole kellapatareide kustumist veel ette tulnud, aga Sony ennetas võimalikku harvaesinevat probleemi ja tuli välja tarkvarauuendusega 9.00.

Eelmisel nädalal välja tulnud värskendus on 490 MB suurune ja sisaldab lisaks muudele süsteemi stabiilsust suurendavatele täiendustele ka koodi, mis kellapatarei kustumisest mööda viib. Seda tõestas Modern Vintage Gamer oma Youtube´i videos, katsetades tühja patareiga. Mängud töötasid, kuid mõnedes mängudes oli näiteks trofeede teenimise kellaaeg tühjaks jäetud.

Siiski soovitatakse PS4 tarkvarauuenduse paigaldamisega 9.00 veel veidi oodata, sest ilmselt saabub kohe versioon 9.01. Nimelt on väga harvadel juhtudel mõned kasutajad avastanud, et viimase PS4 verisooni-uuendusega on seade aeglasemaks läinud või suisa kokku jooksnud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.