Sony teeb BRAVIA XR teleritele uuenduse, mis viib PS5 mängude mängimise uuele tasemele

Sony BRAVIA XR seeria nutitelerid saavad selle aasta lõpuks tarkvarauuenduse, mis muudab PlayStation 5 mängukonsooliga mängimise veelgi paremaks. Uuendus toob endaga kaasa kaks täiendust: Auto HDR Tone Mapping ja Auto Genre Picture Mode.

Tarkvaratäiendust kutsub Sony nimega “Perfect for PlayStation 5”. Telerid, mis selle saavad, toetavad juba niigi ekraanisagedust 120 hertsi 4K resolutsiooniga ning HDMI 2.1 ühendusega. Mängud, mis neid omadusi toetavad, saavad tarkvaravärskendusega veelgi parema ja selgema pildi. Sony Z9J mudelitel on näiteks sisendviivitus viidud vaid kuue millisekundi peale, mis tähendab, et võidusõidu-, spordi- või tulistamismängud jooksevad sellel erakordselt sujuvalt, tagades parima mänguelamuse.

Tarkvarauuendus sobib Bravia XR seeria telerimudelitele Z9J, A90J, A80J, X95J, X90J.

Mida see uuendus täpsemalt muudab?

Auto HDR Tone Mapping ehk automaatne kõrgdünaamilise ulatusega pildi toonide “kaardistamine” kannab hoolt selle eest, et konsoolimängud oleksid optimeeritud just õige teleri jaoks. See tähendab, et esmakordsel PS5 seadistamisel pannakse paika ka teleri HDR-i sätted. Konsool tunneb ära, millise BRAVIA XR teleriga on tegu ning valib selle järgi parimad HDR-i seaded. Tone Mapping kindlustab, et mängijad näeksid võimalikult palju detaile ja värve. Näiteks Gran Turismo 7 võidusõidumängu arendatakse hetkel just seda tehnoloogiat arvesse võttes.

Auto Genre Picture Mode ehk automaatne žanri pildirežiimi valimine võimaldab teleril ise end mängurežiimile lülitada. Selle tulemusena väheneb sisendviivitus ja mängimine muutub veelgi vahetumaks. Samuti lülitab teler end tagasi tavarežiimile, kui tuvastab, et mängimise asemel vaadatakse hoopis filme.

Uuendus saabub selle aasta lõpus ja on kindlalt olemas kõigis toetatud seadmetes juba järgmise aasta alguseks.

PS5 tellimise kohta Sony Centerist loe lähemalt siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.