Sony Centeri blogi

Sony tõi välja oma uue võimsa täiskaaderkaamera FX3 video- ja filmitegijatele

Sony esitletud uus kaamera FX3 on kõige kompaktsem ja kergem digikaamera Cinema Line seeriast, mis mõeldud peamiselt video- ja filmitegijatele.

Värskelt välja tulnud kaameramudelil on 10,2-megapiksline taustvalgustusega täiskaadersensor Exmor R ja pilditöötlusmootor BIONZ XR, ülikõrge ISO tundlikkus (kuni 409 600) ning seade salvestab kuni 4K kvaliteedis 120 kaadrit sekundis.

Kui filmitegijate kaamerad on tavaliselt suured ja rasked, siis Sony FX3 toob rohkem kompaktsust ka sellesse maailma: kerge ja kompaktse keredisainiga (715 grammi) seadet saab kasutada käest pildistamiseks, aga ka droonidele ja tõstukitele monteerimiseks.

Aktiivrežiimis pildistabilisaator toetab käest filmimist, millele aitab kaasa kiire hübriid- või automaatne teravustamine, otseajas teravuse jälgimine ning juba varasemast tuttav otseajas silmade järgi teravustamine, mida kasutatakse ka Sony Alpha kaamerates. Katkematu 4K 60 fps video salvestus on saavutatud efektiivsema soojuse hajutamise ja sisseehitatud jahutusventilaatori abil.

Kvaliteetse heli salvestamiseks sisaldab kaamera XLR käepide kahte XLR / TRS helisisendit. Lisavarustuses XLR mikrofoniga saab digitaalse heli otse kaamerasse edastada, et tagada parem helikvaliteet ja vähendada hiljem monteerimistööde mahtu. Kaamera seaded pakuvad professionaalseid helisalvestusvorminguid, sealhulgas nelja kanaliga 24-bitist salvestamist. Kuna XLR-adapter on integreeritud käepidemesse ega vaja täiendavaid kaableid ega patareisid, on lisamikrofoni kasutamine lihtsam.

FX3 pakub kiiret hübriid-autofookust, kasutades filmi salvestamisel 627 teravustamispunkti. Puutetundliku teravuse jälgimisega piisab vaid ekraanil soovitud objekti puudutamisest ja kaamera käivitab selle objekti automaatse teravustamise ja jälgimise.

FX3-l on 5-teljeline optiline korpusesisene pildistabilisaator, mis on väga efektiivne näiteks käest ilma statiivita pildistamisel või filmimisel. Täpsed güroskoobid võimaldavad kasutada 4K kvaliteediga video ülesvõttel ka laia valikut objektiive, sealhulgas E-tüüpi objektiive, millel pole sisemist stabiliseerimist. Lisaks salvestab FX3 pildistabilisaatori meta-andmed, mille järgi saab järeltöötluses kasutada Catalyst Browse / Prepare tarkvara abi pildi sujuvamaks muutmisel.

FX3 on ühilduv uute kiireimate mälukaartidega CFExpress Type A TOUGH, millest oli blogis juttu mõni nädal tagasi. Ühendusvõimalustest on veel olemas kiire WiFi (2,4 GHz või 5 GHz), LAN (kaabliühendus kohtvõrku USB-to-Ethernet adapteriga), kaugpildistamine arvutist Edge Desktop tarkvaraga, kiire USB (5 Gbit/s üle USB Type-C) jm.

Uus Sony FX3 Cinema Line täiskaaderkaamera tuleb müügile 2021. aasta märtsist ja selle orienteeruv müügihind Euroopas saab olema ligi 4700 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.