Sony Centeri blogi

Sony tõi välja pulma- ja peofotograafidele mõeldud tehisintellektiga äpi

Sony "Visual Story" äpp.

Selleks, et pildid saaks kohe ürituselt pilve ja neid oleks lihtsam hallata, tegi Sony uue äpi, mida tutvustati 1. detsembril. Sellega on võimalik kaamerast telefoni vahendusel pildid kohe pilveteenusesse suunata ja neid kasutajatega juba samal päeval jagada.

IOSiga seadmetele tasuta saadaolev äpp “Visual Story” on mõeldud pulmade ja ürituste fotograafidele, aidates neil lihtsamalt pildigaleriisid luua, pilvesalvestust kasutada ning veebi fotosid üles panna. Sony kaamerate kasutajatele suunatud äpp pakub proffidele ja ka pühapäevapildistajatele head lahendust pildigaleriisid kohe ka sotsiaalmeedias oma klientidele, sõpradele, perele ja teistele jagada.

“Tänapäeva profifotograafid tahavad pakkuda kvaliteetset sisu kiiremini, kui kunagi varem. “Visual Story” aitab neil oma töövoogu sujuvamaks muuta, andes võimaluse juba tseremoonia või ürituse päeval klientide fotogaleriisid redigeerida, pilte välja valida ja saata,” ütles Sony Imaging Products and Solutions Americas asepresident Neal Manowitz.

“Visual Story” abil saavad fotograafid nüüd hetkega kohapealt samal päeval edastada kliendile redigeeritud ja valikuga fotogalerii, mis hoiab kokku varem mitmeid päevi kestnud korrastamise ja redigeerimise aega. Seda lubab teha rakenduse kiire sidumine ühilduva Sony kaameraga. Pildistamise ajal edastatakse kõik fotod kaamerast automaatselt sellega ühendatud nutitelefoni või tahvelarvutisse, kust need saadetakse edasi Sony pilveteenusesse.

Tehisintellekt aitab sorteerida

Pilte saab korrastada tehisintellekti (AI) abil automaatselt ja fotosid võib sorteerida meta-andmete, hinnangute, pildistamise aja, pildiseadete ja muude näitajate põhjal.

Tehisintellekt sorteerib pildid ka erinevate sündmuse osade põhjal, näiteks tordi- ja sõrmuse-tseremoonia, pulma- ja peokõned, esimesed tantsud ja muud olulised hetked. AI tuvastab automaatselt, kas tähtsatel osalistel on pildil silmad avatud või suletud. Rohkem kui ühe kaameraga tehtud piltide ülevaatamisel saab fotograaf neid sorteerida kaamera järgi.

“Visual Story” automaatsete eelseadistuste abil saavad pulmafotograafid näiteks automaatselt rakendada enda loodud redigeerimise eelseadistusi, mis vähendab piltide töötlemiseks kuluvat aega. Eelseadistusi saab rakendada kõigile piltidele, säästes nii aega kui töö hulka. Kogu pildigalerii saab niimoodi ka ühtlasema järeltöötluse. Äpp on varustatud paljude redigeerimisfunktsioonidega alates põhiparandustest särituses, valge tasakaalus ja kontrastsuses kuni täpsemate parandusteni nagu toon, küllastus ja heledus.

Jagamine on tehtud lihtsaks

Pilveteenusega saab pilte sünkroniseerida mitmes mobiilseadmes. “Visual Story” lubab näiteks pulmafotograafidel luua oma klientidele automaatselt eraldi veebigalerii, mille võib kohe välja jagada. Seda saab pakkuda oma kliendile nii lisateenusena kui tasuta.

Fotogalerii loomise ajal lisatud hinnangud ja valikud on võimalik alla laadida XMP-failina, et edastada need arvutis mõnda teise programmi, kus pilte edasi töödelda. Lisaks saavad fotograafid oma logo, sotsiaalmeedia info või midagi muud otse galeriis olevatele piltidele lisada – see aitab paremini end ja oma äri turundada. Eriti siis, kui kliendid jagavad pilte erinevates sotsiaalmeediakanalites.

Äpp sobib hästi mitmesuguste ürituste pildistamiseks alates pulmadest kuni tähtpäevade ja muude perekondlike üritusteni. “Visual Story” on loodud kasutamiseks igas olukorras, kus tehakse palju fotosid, mis tuleb kohe üle vaadata ja osalistele kätte toimetada.

Ühilduvus ja kättesaadavus

IOS-i äpp “Visual Story” on nüüd iOS-i jaoks Apple App Store’is tasuta saadaval ja ühildub valiku Sony kaameratega, sealhulgas Alpha 7C, Alpha 7R IV, Alpha 7S III, Alpha 9 ja Alpha 9 IIi. Alpha 7 III toetab äppi peale saabuvat püsivara värskendust, mis on tulemas 2021. aasta kevadel. Plaanis on äpi arendus ka muudele platvormidele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.