Sony Centeri blogi

Sony tõi välja uue telefoni Xperia 1 II, mis pakub Alpha kaamera omadusi

Vaatamata sellele, et Barcelonas jäi koroonaviiruse tõttu ära aasta suursündmus Mobile World Congress, esitles Sony selleks planeeritud ürituse asemel ikkagi samal ajal oma uut telefoni, mis kannab nime Xperia 1 II. Mobiili nimigi vihjab, et Sony on sellesse pannud oma Alpha kaamerat teadmised ja oskused, et oleks võimalik mobiiliga ligilähedaselt sama häid pilte teha, kui suure kaameraga.

Xperia 1 II (ametlikult loetakse seda samamoodi kui kaamerate nimesid – Xperia 1 Mark II) on kaameratelefon, mis säilitab Sonyle omase pika formaadiga ekraani ja toob juurde ka 5G toe. Lisaks tuunitud kaameratele on mobiilil ka kvaliteetsele helile pühendatud üsna mitmeid omadusi. Näiteks on olemas 3,5 mm kõrvaklapipesa, mis lubab lisaks korralikele klappidele kasutada ka profimikrofone, et telefoniga videot ja heli üles võtta.

6,5-tollise 21:9 kuvasuhtega 4K OLED ekraaniga telefon on kitsas ja pikk, mis sotsiaalmeedia kasutajale on mugav vertikaalselt kerides: korraga on rohkem sisu näha. Kitsam ekraan tähendab, et telefoni käes hoides ulatab sõrmega kaugemale servadesse vajutama. Ehkki ekraanisagedust pole suureks aetud, nagu mõnede teiste tootjate äsja välja tulnud telefonidel, kasutab Sony hägusa pildi eemaldamise tehnoloogiat (nn liikumise udususe vähendamise tehnoloogia), mis näib silmale umbes sama, kui 90 Hz värskendussagedus. Seega liikuv pilt ja menüüde vahetamine on teravam ja selgem.

Kui sulle ei meeldi “kulmud” ja “augud”, mis on tehtud ekraanipaneeli esikaamera äramahutamiseks, siis Sony uus telefon võib olla üks neist vähestest, kui mitte ainsatest tipptelefonidest, millel üle ekraani videot vaadates miski vaadet ei sega, sest esikaamera on eraldi ribal ekraani kohal ja ei sega vaadet.

Tagaküljel asuvad kolm pilti tegevat kaamerat ja üks ToF ehk sügavussensor. Üks kaameratest on 12 MP sensoriga 16 mm f/2.2 lainurk-kaamera, põhikaameraks 12 MP f/1.7 avaga 24 mm optikaga pilditegija. Telefoto jaoks on kolmas 12 MP sensor 70 mm f/2.4 optikaga. kaks kaamerat toetavad ka optilist stabiliseerimist, kõigil on Zeissi optika. 12 MP võib praegusel sajamegapiksliste sensorite ajastul tunduda liiga vähe ja nii ilmselt spetsifikatsioonide tabelit vaadates ongi, kuid Sony on seekord palju pingutanud uue tarkvaraga, mis teeb väikesest mobiilikaamerast suurte kaamerate omadustega pildistaja.

Xperia 1 II suudab tulistada 20 kaadrit sekundis sarivõttega, mis on maailma absoluutses tippklassis mobiilikaamerate seas, autofookus töötab 60 korda sekundis, silma järgi teravustamine töötab nii inim- kui looma silmaga, Photo Pro režiimis aga on kõik vägagi tuttav Sony Alpha kaameratest – seega kui kasutad Sony suurt kaamerat, leiad palju tuttavaid funktsioone ka Xperiast. Lisaks võid neid kahte seadet kasutada koos – Imaging Edge Mobile´i äpiga saab oma telefoni muuta Sony Alpha kaamera kaugjuhtimispuldiks ning lisaekraaniks, kust vaadata pilti ja seadistada menüüdest kaamera seadeid.

Uuel Sony nutitelefonil on Snapdragon 865 protsessor, 8 GB RAM mälu, 256 GB välkmälu, Euroopas 6 GHz 5G andmesideühenduse tugi, 4000 mAh aku.

Euroopas saab uue mobiil hinnaks ligi 1100 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.