Sony Centeri blogi

Sony toob fotograafidele välja ülitugevad SSD salvestid

Hiljuti kirjutasime Sony ülitugevatest mälukaartidest, mis peavad vastus igasugustele vintsutustele, nüüd on aga Sonyl pakkuda midagi väga tugevat ka fotograafidele, kes tahavad suuremas mahus pilte ja videosid teel olles salvestada.

Sony esitles reedel oma uusi SSD salvestusseadmeid, mis on pakitud ülivastupidavasse alumiinimkesta ning on kiired, turvalised (krüpteeritud) ja veekindlad.

Kaasatulev krüpteerimistarkvara aitab foto- ja videograafidel oma andmed turvaliselt salvestada. Kaks eraldi seeriat – SL-M ja SL-C on mõlemad ühes tükis alumiiniumkorpusega, IP67 reitingule vastava vee- ja tolmukindlusega (vee- ja tolmukindlad) ning USB Type-C pordiga, mis tagab kiire andmevahetuse. Põrutustele peab seadme korpus ametlikult 2,7 meetri kõrguselt betoonile kukkudes ning kuni meetri sügavusse vette sattudes.

SL-M ja SL-C lainelist alumiiniumkorpust ääristavad libisemiskindlad äärised, mis on kollase disainiga ja silmatorkavad.

SL-M seeria pakub kiiret lugemis-kirjutamiskiirust (kuni 1000 MB/s), odavama seeria SL-C seadmed aga samuti täiesti korralikku 540 MB/s lugemis- ja 520 MB/s kirjutamiskiirust. Kõigil on USB 3.1 Gen 2 (USB Type-CTM) liides ja SL-M seerias kasutatakse suurte andmeühenduskiiruste saavutamiseks  uudset NVMe SSD tehnoloogiat.

Ülikiired SSD-kettad tähendavad, et ka mahukaid pildibaase ja 4K videot saab kiiresti varundada või mälukaartidelt suuremamahulisele andmekandjale tõsta.

SSD saab kaitsta parooliga, andmed krüpteeritakse riistvara tasemel AES 256 võtmega. Salvestuskiirus tänu otse riistvaras toimivale salastamisele ei aeglustu. Kasutajatele saab jagada eraldi parooli, omanik aga võib endale teha administraatori konto täielikuks ligipääsuks. Nii saab SSD ketast laenata ka teistele.

Kaasatulev tarkvara kontrollib ka salvestusseadme tervist ja annab varakult teada, kui peaks probleeme tekkima.

Mõlema seeria mudelid on saadaval nii 500 GB, 1 TB kui 2 TB mahuga.

SSD kettad tulevad müügile 2019. aasta suvel, täpne hind pole veel selgunud.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.