Sony Centeri blogi

Sony tutvustas enne CES-i kognitiivse tehisintellektiga Bravia XR telereid

Tehisintellekt on nutitelerite pilti parandanud juba varemgi, kuid äsja Sony poolt tutvustatud uued Bravia XR telerid on sellest samm edasi. Kasutatakse nii-öelda kognitiivset protsessorit, mis oskab pilti parandada, leides kaadritest üles olulised fookuspunktid.

Protsessoriga Cognitive Processor XR kaustavad uued Sony Bravia XR telerid uutmoodi meetodit, mis on edasiarendus senisest tavalisest pildiparanduse tehisintellektist. Nimelt keskendub inimene objekte vaadates alateadlikult kindlatele pidepunktidele ekraanil. Kognitiivse intellekti toel töötav Cognitive Processor XR jagab ekraani paljudeks tsoonideks ja tuvastab, kus asub kaadris fookuspunkt. Kui tavaline seni kasutatud tehisintellekt suudab tuvastada ja analüüsida selliseid pildielemente nagu värvus, kontrastsus ja detailid, siis uus lahendus võib korraga analüüsida terve rea keerulisi elemente ning detaile pildil, tehes seda üsna sarnaselt inimese ajule.

Protsessor analüüsib samal ajal ka helisignaali võimalikku asukohta, nii heli sobiks täpselt ekraanil näidatava tegevusega. Lisaks teisendab lahendus mistahes heli ruumiliseks 3D heliks. Protsessor õpib, analüüsib ja mõistab tohutut andmemahtu ning optimeerib kõiki piksleid, kaadreid ja stseene kõige elutruuma pildi ja heli jaoks.

“Sony eesmärk on pidevalt oma teletehnoloogites uuendusi teha, et pakkuda võimalikult täiuslikku ja haaravat vaatamiskogemust”, ütles Sony Europe telerite äriüksuse juht Masaomi Ando. “Uued Bravia XR-telerid edastavad reaalsust paremini kui kunagi varem tänu maailma esimese n-ö tunnetusprotsessori töötlusvõimsusele, mis ületab tavapärast tehisintellekti.”

Kõigile uutele Bravia XR mudelitele on eelpaigaldatud Bravia Core platvorm, kus kasutajad saavad vaadata valitud Sony Pictures Entertainmenti linateoseid ja seriaale ning suurimat IMAX Enhanced meediakollektsiooni. Esimesena pakub see ka Pure Stream tehnoloogiat, mis edastab kadudeta 4K Ultra HDga samaväärse kvaliteediga videot kuni 80 Mbit/s edastuskiiruse juures.

Telerid ühilduvad Google TV kasutajaliidesega, mille isikupärastatud soovitustega on lihtsam leida vaatajale meelepärast sisu. Telerid pakuvad muuhulgas HDMI 2.1 ühilduvust, Sound-from-Picture Reality tehnoloogiat ning häälkäskluste tuge.

Vaata tutvustavat videot siit:

Lisainfot kõigi uute Sony Bravia XR telerite kohta saab lugeda siit. CES 2021-l toimuvate Sony esitluste ajakava kohta leiab lähemalt infot Sony pressiteatest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.